Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 15.5. Richard Matvichuk do Atlanty?  Radek Štolpa

Richard Matvichuk

Ve Stanley Cupu ještě neznáme ani jména jeho finalistů a v zámoří se už naplno spekuluje o letních výměnách.

Finalista letošní Norris Trophy a kapitán Dallasu Derian Hatcher se stane 1. června neomezeným volným agentem, pokud se do té doby samozřejmě nedohodne s Dallasem na novém kontraktu.

U Hvězd mají o jeho služby eminentní zájem, jenže ani oni nechtějí navyšovat mzdové náklady do nekonečna. Maximální částka uvolněná na platy hráčů v příští sezóně, by neměla podle majitele klubu převýšit 66 mil. dolarů. A po loňských okázalých posilách již v rozpočtu zbývá jen velmi malá rezerva.

Pokud chtějí Hatchera v Dallasu udržet budou mu muset nabídnout podstatně větší sumu, než je současných 4,1 mil. dolarů. Výše nového kontraktu by se mohla vyšplhat až k 7. milionům.

Hatcher není sám komu u Stars končí smlouva. Brankářská jednička Marty Turco si bude chtít po letošní vydařené sezóně také finančně polepšit a současných 800 000 dolarů jistě vezme za své.

A tak se nahlas spekuluje o výměně dlouholetých opor Richarda Matvichuka a Darryla Sydora.

Matvichukovi v létě končí smlouva a u Hvězd nepanuje s jeho výkony po letošní sezóně nijak velká spokojenost. 30-ti letý defenzivní obránce se po zlomenině nohy způsobené nastřeleným pukem jen pomalu vracel do herní pohody a musel vyhledat i pomoc psychologa.

Spekuluje se o jeho možné výměně do Atlanty za Slávu Kozlova, o kterého již v minulosti Dallas několikrát projevil zájem.

Dalším zájemcem je prý Florida, když na oplátku nabízí 23- letého finského útočníka Niclase Hagmana. S finskými hráči Jere Lehtinenem a Niko Kapanenem jsou v Texasu navýsost spokojeni a rádi by severskou kolonii ještě rozšířili.

šipka Použité zdroje: Faceoff.com
šipka Počet shlédnutí článku: 69002


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist