Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 25.4. Mighty Ducks nebudou snadným soupeřem  Kamil Šamulák

Bilance Stars s Anaheimem po základní části: 3 výhry, 1 prohra, 1 remíza

Sergej Zubov

Mike Modano společně se Sergejem Zubovem pomohli Stars přenést se přes úvodní kolo letošních vyřazovacích bojů. Nejlepší tým Západní konference po základní části se tak může těšit na další boje a shánět reference o budoucím soupeři.

Pierre Turgeon a Bill Guerin, jedni z nejvíce talentovaných útočníků v týmu a také jedni z nejlépe placených, by se měli vrátit do hry po dlouhodobých zraněních a měli by tak týmu pomoci během série druhého kola, ve kterém Stars narazí na hráče Anaheimu. Rozpis jednotlivých utkání ještě nebyl stanoven.

Mnoho týmů by se jen velmi těžko vyrovnávalo se ztrátou dvou hráčů kalibru Turgeona a Guerina. Ale Stars mají velmi širokou a kvalitní soupisku (díky tomu také jeden z největších rozpočtů v lize) a i proto byli schopni si i bez nich v prvním kole proti Oilers poradit.

Stars ukončili sérii vítězstvím v sobotním šestém zápase. Modano skóroval 6:52 minut před koncem utkání a dostal tak svůj tým do vedení 3:2. Pak už jen brankář Marty Turco odvedl skvěle svou práci a toto těsné vedení pohlídal.

"Když byl zápas na hraně, dostal Mike skvělou příležitost ho rozhodnout a nezaváhal. Mike by mohl být Supermanem. On byl ten zásadní rozdíl mezi námi a Edmontonem v této sérii."
Marty Turco, brankář Stars

Modano skóroval po dokonalé křižné nahrávce Sergeje Zubova. Oba výše jmenovaní mají výraznou zásluhu na úspěchu Stars v sérii s Edmontonem, každý z nich zaznamenal 10 bodů - každý shodně 4 góly a 6 nahrávek. V kanadském bodování vyřazovacích bojů okupují oba přední příčky.

"Od Modana se očekávaly dobré výkony, stejně jako od ostatních. Když Vám chybí dva klíčoví hráči, ostatní kluci se musejí více snažit."
Dave Tippett, trenér Stars

Guerin je mimo hru od konce února vinou příšerného stehenního zranění a Turgeon je nucen absentovat přibližně od stejného okamžiku kvůli problémům s kotníkem. Oba museli podstoupit chirurgický zákrok.

Stars si však razili cestu k vítězstvím i bez nich. Byť jim to šlo o poznání hůř. Krize přišla až v okamžiku, kdy na marodku zamířil i Marty Turco. Bez něj to byl velký boj. Turco se však ještě před koncem základní části stačil vrátit a dopomoci Stars k první příčce v Západní konferenci.

Přestože Edmonton postupoval do playoff až z osmé příčky, trenér Craig MacTavish věřil v postup do druhého kola. Čekal totiž, že Dallas bude díky absenci Guerina a Turgeona k poražení.

Po skončení série mluvil MacTavish o tom, že v posledních několika zápasech Stars v základní části viděl v jejich hře několik chyb, které doufal, že jeho tým využije.

"Myslel jsem, že Dallas bude v této sérii zranitelný. Utkání číslo jedna prokázalo, že mám pravdu. Stejně tak i třetí utkání. Výhrou v třetím utkání jsme je přinutili hrát lépe a zodpovědněji. Pak už nám nedali šanci. Je to
skvělý tým."

Craig MacTavish, trenér Oilers

Oilers vedli v sérii 2:1, ale následující tři utkání prohráli. Dallas vyřadil z playoff Edmonton již popáté v posledních šesti letech.

Dalším krokem k cíli je Anaheim, který úžasně rychle zametl s obhájcem trofeje Detroitem.

Stars mají radost z toho, že Red Wings jsou mimo hru. Kačery by však neměli podceňovat. Obzvláště velkou pozornost by měli směrovat na jejich brankáře Jeana Sebastiena Giguera, který Detroitu dovolil skórovat jenom pětkrát za čtyři utkání.

Ukazuje se, že excelentní střelci budou u Stars zapotřebí.

Turgeon a Guerin už na domácím ledě delší dobu bruslí a měli by do série s Anaheimem zasáhnout. Přinejmenším Turgeon určitě.

Dallas očekává, že bude mít k dispozici také Jasona Arnotta, který se zranil v pátém utkání prvního kola proti Edmontonu. Jason se účastnil předzápasového rozbruslení před šestým utkáním, do samotného zápasu však nenastoupil.

Stars letos v základní části narazili na Mighty Ducks pětkrát a z těchto utkání si odnesli následující bilanci - 3 výhry, 1 prohra a 1 remíza. Giguere nedokončil žádné ze dvou utkání, ve kterých v základní části proti Stars nastoupil, a inkasoval v nich celkem 7 branek.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 51551


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist