Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 17.4. Bude to především tvrdý boj  Kamil Šamulák

Série mezi Dallasem a Edmontonem bude hlavně soubojem mezi hráči Oilers a Marty Turcem

Richard Matvichuk

Nejsou zde žádné pochybnosti. Každý úder, každou ránu, každý způsob boje Deriana Hatchera, který bude použit v následujících dnech, již Ryan Smyth dokonale zná.

Stejně tak jako u Richarda Matvichuka. Ten již Ryana Smythe strkal, bouchal do zad a narážel ho na mantinel v minulých sériích nespočetněkrát. Richard dělal zkrátka vše nutné pro to, aby nedovolil Smythovi skórovat. Smyth však není žádný otloukánek a tak všechny rány, bodyčeky a strkání poctivě vracel a vytrvale se stavěl brankáři Stars do výhledu. Tlačil se před branku, aby mohl z co nejvýhodnější pozice střely spoluhráčů dorážet či tečovat. Prostě dělal vše nutné, aby jeho Edmonton měl šanci uspět. A bude to muset dělat znovu, neboť Dallas a Edmonton na sebe znovu ve vyřazovacích bojích narazí.

"Máme respekt ke každému protivníkovi. To je důvod, proč se snažíme hrát neustále tak tvrdě. Každý chce vyhrát. I já chci vyhrát. A proto si musím ochránit svůj prostor."
Richard Matvichuk, obránce Stars

Smyth doposud odehrál v playoff proti Stars 26 utkání, o jedno více než jeho spoluhráč Todd Marchant a o hodně více než kterýkoli jiný jeho spoluhráč. Zaznamenal v nich 10 gólů a 7 asistencí - nejvíce z hráčů Oilers.

Většinu svých gólů vstřelil do branky, kterou střežil Eddie Belfour. Teď to ale bude Marty Turco, kdo bude střežit branku Stars. Ten zatím v playoff neodehrál jediný zápas, ale zakončil sezónu s průměrem obdržených branek na zápas 1,72 - což je nejnižší průměr v moderní historii NHL.

Před ním je tým školený v defensivní hře. Žádný klub na Západě nedovolil soupeřům skórovat méně než Stars - jen 169 krát za 82 utkání.

"Bude to velmi náročná série a musí být, pokud budeme hrát tak, jak umíme. Bude to pravděpodobně především fyzická konfrontace a otázka, zdali jsme schopni my proniknout jejich obranou či oni naší."
Craig MacTavish, trenér Oilers

Přesně podle pokynů edmontonského trenéra, Georges Laraque a Brad Isbister budou vyhledávat každou příležitost k využití své fyzické převahy a své tělesné konstituce, stejně tak jako Cory Cross v obraně Olejářů.

"Hráči Stars dali našemu útoku velkou výzvu, protože jejich hra je založena především na defensivě. Ale my cítíme, že pokud budeme hrát tvrdě a donutíme je platit za každý kousíček ledu, bude to naše výhoda a umožní nám to střílet góly. Georges bude v sérii důležitým mužem. Bruslí mnohem lépe
než dříve. Také mnohem lépe ovládá puk. Jeho lajna bude velmi důležitá. Dává nám totiž fyzickou převahu, kterou umíme využít.
Vše co chci říct je, že chceme, aby jejich přítomnost na ledě byla cítit a když oni budou hrát dobře, můžou nám hodně pomoci. "

Craig MacTavish, trenér Oilers

Isbister je novým mužem v rivalitě mezi Stars a Oilers, ale není pro něj novinkou tvrdé a obtížné tempo v playoff. Minulý rok v dubnu musel opustit sérii mezi NY Islanders a Torontem Maple Leafs kvůli zlomené ruce, kterou si přivodil v bitce s Gary Robertsem.

"Každý zápas se můžete zranit a očekávám, že teď to bude stejné. Je to fajn. To je playoff. Těším se na to. Nesmíte na to však vůbec myslet."
Brad Isbister, útočník Oilers

Jeden z fanoušků Oilers držel nad hlavou transparent, na němž stálo - Hatcher nosí kalhotky - a poblázněné hlediště ve Skyreach Centre se toho ihned chytlo. Při každém kontaktu Deriana s pukem publikum napodobovalo zvuky brečícího dítěte.

"Je velmi důležité pohybovat se před brankovištěm. Obzvláště po tom, co se Marty Turco stal jedním z nejlepších brankářů v lize. Nemá však zkušenosti z playoff, to je pravděpodobně jediný jeho nedostatek, ale zase pracuje výtečně se svoji holí. Může být jedním z klíčových hráčů následujících utkáních.
My si jen musíme najít cesty, jak před ním vytvořit zmatek. A to je
především moje role."

Ryan Smyth, útočník Oilers

šipka Použité zdroje: Faceoff.com
šipka Počet shlédnutí článku: 69004


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist