Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 5.4. Zranitelní Stars  Kamil Šamulák

Lindy Ruff tvrdí, že absence Billa Guerina může vést v prvním kole playoff k velkému překvapení na úkor Stars.

Bill Guerin

Činovníci Dallas Stars již vědí, že se přinejmenším v prvních dvou utkáních úvodního kola playoff budou muset obejít bez křídelního útočníka Billa Guerina.

Kouč Buffala Sabres Lindy Ruff si myslí, že Guerinova absence způsobená zraněním pravého stehenního svalu činí Stars zranitelnými.

Hvězdám se sice vrátila jedna z klíčových opor týmu, brankář Marty Turco, který vinou zranění vynechal 18 utkání a od kterého si vedení týmu v playoff hodně slibuje, ale i přesto prý bude pro Stars ztráta Guerina citelná. Je totiž velmi obtížné nahradit takového bojovníka, jakým Bill bezesporu je.

Ruff poznal Stars zejména v roce 1999, kdy dovedl tým Buffala Sabres až do finále Stanley Cupu. Tehdy Sabres prohráli právě s Hvězdami, když sérii rozhodl dodnes diskutabilním gólem Brett Hull.

Jestliže bude Guerin zdravotně v pořádku a ve formě, dává Lindy Ruff Dallasu velkou šanci na celkové vítězství a zisk druhého Stanley Cupu v posledních pěti letech. Jestliže ne, je to prý hra v kostky.

"Když se podíváte na jejich brankáře, Martyho Turca, musíte si říci:´Sakra,
ten má ale skvělý rok´. Ale absence Guerina je musí velmi bolet. Protože jestliže je Bill na ledě, mohou se Stars rovnat s každým."

Lindy Ruff

Stars věří, že se Guerin vrátí alespoň na některý ze zápasů playoff. Bill je nucen absentovat kvůli léčbě několikanásobně pohmožděného stehna. Mimo hru je už od konce února.

Činovníci Dallasu dokonce doufají, že Guerin může být zpátky dokonce už na třetí a čtvrtý zápas úvodního kola playoff. Tedy v době, kdy série nebude ještě zdaleka rozhodnuta.

To je však velmi nepravděpodobné. Bill Guerin nemůže začít bruslit dříve než za deset dní a bude určitě potřebovat také několik dní tréninku, než bude připraven nastoupit do ostrého zápasu. To patrně znamená, že Guerin je pro úvodní sérii mimo hru.

Již dnes je jisté, že tři první místa v Západní konferenci obsadí týmy Dallasu, Detroitu a Vancouveru. Zatím je však otevřené v jakém pořadí to bude a tak nelítostný boj o co možná nejlepší postavení před playoff vrcholí. Stars vědí, že si v tomto boji musí počínat co nejlépe, aby pro první kolo získali relativně nejslabší celek, který postupuje z osmého místa. Bez Guerina, který zaznamenal v 64 utkáních 25 gólů, mohou totiž být Stars v prvním kole zranitelní.

Dallas ztratil sedm utkání během prvních 16-ti zápasů, ve kterých Guerin chyběl. Dva z nich v prodloužení.

Střední útočník Jason Arnott je po dobu nepřítomnosti Billa Guerina více než jen psychickou silou týmu. Konečně začal střílet góly. Levé křídlo Brenden Morrow se také v posledních zápasech výrazně prosazuje, má na svém kontě již 21 gólů, což je jeho zatím nejlepší počin v NHL. Většinu z nich zaznamenal v těsné blízkosti brankoviště. Dalším pozitivem pro Dallas bylo získání útočníka Stu Barnese. Také nováček Steve Ott ukazuje, že zvládá těžké zápasy.

Ale Guerinův odchod na marodku zredukoval efektivitu nejlepšího hráče Stars, jeho spoluhráče z útoku Mika Modana. Stars také čekají na probuzení pravého křídla Clauda Lemieuxe, kterého do týmu přivedli především kvůli jeho efektivitě v playoff. Lemieux zaznamenal od svého příchodu z Phoenixu (16. ledna) pouhopouhé dva góly v 30-ti utkáních.

Celou sezónu byli Stars hrdí na svoji soupisku a tvrdili, že mají největší počet kvalitních hráčů. Opravdu, 11 hráčů týmu má na svém kontě 10 a více gólů. Narozdíl od minulé sezóny, kdy se přes deset gólů přehouplo pouze sedm hráčů a v níž Dallas nakonec do vyřazovacích bojů nepostoupil.

"Abyste vyhráli Stanley Cup, nemůžete spoléhat na jednoho či dva hráče.
To Vás dělá zranitelnými. Potřebujete rozdělit produktivitu mezi všechny
vaše lajny. Jestliže spoléháte jenom na vaše střelce, nestačí to."

Doug Armstrong, generální manažer Stars

Armstrong si myslí, že Dallas má dostatek kvalitních hráčů připravených naskočit za zraněné borce, dokonce i když Guerin nebude moci hrát delší dobu. Dallas také bude v prvním kole playoff oslaben nepřítomností levého křídla Pierra Turgeona, který se uzdravuje po chirurgickém zákroku na kotníku.

"Absence těch dvou představuje výzvu pro zbytek týmu. Pokusili jsme se reagovat na zranění našich klíčových hráčů příchodem Stu Barnese. Myslím si, že široká soupiska byla naší výhodou během celé základní části a teď
bude znovu testována.
Jason Arnott a ostatní by měli jít s výkony nahoru. Playoff je časem pro
Clauda Lemieuxe. Je vždycky těžké ztratit elitního hráče a nahradit ho někým jiným."

Doug Armstrong, generální manažer Stars

Aktuální stav zraněných

PK Bill Guerin je mimo přinejmenším na první dva zápasy úvodního kola playoff, vše díky poranění pravého stehna...
O Lyle Odelein se již navrátil do sestavy, trápilo ho zranění nohy...
LK Pierre Turgeon je mimo hru na tři týdny kvůli zranění kotníku...
O Philippe Boucher je mimo hru kvůli pohmoždění hrudníku, měl by se však vrátit na led během několika málo dnů...

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com
šipka Počet shlédnutí článku: 70509


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist