Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 8.3. Mrzutý víkend Billa Guerina  Kamil Šamulák

Neodkladný chirurgický zákrok vyřadil Guerina na čtyři až šest týdnů

Bill Guerin

Myslíte si, že jste vysoce odolní proti bolesti?

Představte si, jaké to je projít tím, čím zrovna teď prochází křídlo Stars Bill Guerin.

Guerin, třetí nejlepší střelec Hvězd s 25-ti přesnými zásahy v letošní sezóně, opustil čtvrteční zápas proti Ottawě po tom, co dostal od protihráče koňara do stehna. Počáteční zprávy vypovídaly o tom, že Guerin má na stehně pouze pohmožděninu, která by ho mohla vyřadit z pátečního zápasu proti Buffalu.

Během víkendu v Dallasu se však ukázalo, že věc je mnohem vážnější. O sobotní noci se už Guerin nacházel v Baylorově léčebném středisku a podstupoval chirurgický zákrok, který měl odstranit imobilizaci nervu v jeho stehně.

Pokud nevíte, co přesně to znamená, vysvětlíme Vám to. Ale co to znamená pro Stars je jasné. Guerin je mimo hru minimálně na čtyři až šest týdnů.

"Neočekáváme, že Bill bude zpátky dříve než na konci základní části. Pravděpodobně se vrátí do hry počátkem dubna."
Doug Armstrong

Ale také nemusí, řekl Armstrong, a mínil tím, že Guerinova první sezóna v Dallasu tak už nyní může být u konce.

"Jsem však optimistou, Bill bude zpátky ve hře na začátku vyřazovacích bojů. A bude důležitým činitelem jakéhokoli úspěchu, kterého dosáhneme."
Doug Armstrong

Jestliže si poslechnete, co o Guerinově zranění říká týmový doktor Dan Cooper, pak poznáte, že takovéto zranění není skutečně nic příjemného.

Guerin utrpěl něco, co Cooper nazývá "srážkovým zraněním" čtyřhlavého svalu. Následné krvácení z postiženého místa vedlo k vytvoření krevní sraženiny ve stehně.

"Krevní sraženina (hematom) v přední části stehna byla veliká jako dvě sevřené pěsti vedle sebe. V prvních 36-ti hodinách po operaci si vedl Guerin velmi dobře, ale pak se jeho stav prudce zhoršil a ve stehně se vytvořil masivní otok."

"Ten vytvořil vnitřní tlak ve stehně, který vedl k přerušení zásobování svalů krví. Tento stav je v medicíně označován jako imobilizace nervu. Vrstva
tkáně kolem svalu se nemůže dostatečně napínat díky velkému otoku a to vede k přerušení cirkulace krevního oběhu do bodu, který je nutný pro chirurgický zákrok vedoucí k uvolnění přílišného tlaku. "

Dan Cooper, týmový lékař klubu Dallas Stars

Ouch. (pozn.red.:nestuduji medicínu a tak mi dala tato pasáž poměrně zabrat. Snad tam nejsou žádné výrazné nepřesnosti a pokud ano, tak se omlouvám)

Naštěstí včasný chirurgický zákrok odčerpal krevní sraženinu a uvolnil tlak ve stehně tak, jak se očekávalo. Guerin však bude muset podstoupit další zákrok na konci tohoto týdne k opětovnému pročištění a k uzavření postiženého místa.

Podle Coopera pak po tomto posledním zákroku bude trvat nejméně tři týdny než bude Guerin moci začít s rehabilitací. Jeho návrat na led, jak řekl, je velmi těžké předpovědět.

"V tomto okamžiku stanovujeme jeho návrat nejdříve na 1. dubna. Za měsíc však naši předpověď můžeme klidně přehodnotit. Je totiž velmi těžké předpovědět celý průběh zotavení, a to i minimálně. Prognóza totiž záleží na průběhu zotavování v následujícím měsíci, ale jsme optimisté co se týče
doby léčení a odstranění hematomu, který se postupně vytrácí. Očekáváme,
že se Bill co nejdříve zotaví."

Dan Cooper

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com
šipka Počet shlédnutí článku: 71073


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist