Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 3.2. Philippe Boucher skvělou posilou  Kamil Šamulák

Philippe Boucher

Jakmile hráč přichází do nového týmu, je jeho největší starostí dobře zapadnout do stávajícího kolektivu.

Obránce Hvězd Philippe Boucher zná tento pocit velmi dobře.

"Pro každého hráče je to velmi důležité, nezáleží na tom, jakým způsobem do nového týmu přijdete, zda jako volný
agent nebo v rámci výměny, nejdůležitější věc je dobře zapadnout."

Philippe Boucher

Boucher však nemá proč smutnit. Vypadá to, že našel tu správnou roli v týmu velmi rychle.

"V týmu jsou velmi dobří hráči. Vyprofilovala se zde silná čtyřka obránců (Zubov, Matvichuk, Hatcher, Sydor), která zde působí už řadu let. Když jsem do týmu přicházel, tušil jsem, že moje pozice bude hodně těžká. Věděl jsem,
že si budu muset najít svoje vlastní místo, jen jsem si nebyl jist, jestli pro sebe najdu tu správnou roli."

Philippe Boucher

Skutečně, Boucher, který podepsal smlouvu s Dallasem jako volný agent na konci loňského července, prokazuje, že vládne přesně těmi vlastnostmi, které mužstvo potřebovalo. Pevně zapadl mezi již dříve ustanovené jádro obránců.

Po mnoho let mají obránci Hvězd pevně stanovené role. Od doby přestěhování týmu do Dallasu před deseti lety, kapitán Derian Hatcher a jeho parťák Richard Matvichuk zastávali nejvíce tvrdé a obranářské hry v týmu a stali se jednou z nejspolehlivějších a nejtvrdších dvojic v lize.

Naopak, Sergej Zubov a Darryl Sydor si udělali jméno jako velmi schopní ofenzivně ladění obránci, zaměřující se na práci s pukem a vytváření střeleckých příležitostí - speciálně v přesilovkových situacích.

To co Dallas neměl před loňským červnem byl hráč, který je tvrdý na pravé straně, který kombinuje velikou fyzickou sílu a defensivní hru s dobrou hrou s pukem a skutečně tvrdou střelou z pravé strany.

Tedy přesně to, co Boucher dokáže. A kouč Hvězd Dave Tippett tohleto věděl z doby, kdy pracoval s Boucherem v Los Angeles. To je důvod proč tlačil vedení Hvězd k tomu, aby podepsali smlouvu s Boucherem jako volným agentem.

"Když jsem se podíval na naší sestavu, tak jsem věděl, že je zde několik
věcí, které nám chybí. A jednou z těchto věcí bylo vyplnit mezeru v obraně. Potřebovali jsme hráče, všestranného hráče, který je schopen hrát dobře v přesilovce, umí dobře zahrát v oslabeních - a aby hrál napravo. To byla velmi důležitá součást toho všeho. Jediným hráčem v týmu před příchodem Bouchera, jenž měl pravé držení hole byl totiž Sergej Zubov."

Dave Tippett

Přesně jak Tippett předpokládal, Boucher zaplnil přesně tu mezeru, kterou měl zaplnit. A během prvních dvaceti zápasů byl jedním z nejpříjemnějších překvapení týmu.

Fanoušci, kteří neznali Bouchera z jeho dřívějšího působení v týmu LA Kings, teď dávají trenérovi za pravdu. Boucher každým zápasem potvrzuje svou universálnost a sílu, znovu a znovu předvádí hru na vysoké úrovni. Je nepřehlédnutelný v defensivě, je schopen se rychle zapojit do útoku a jeho přihrávky jsou velmi přesné.

Boucher doposud nasbíral devět bodů (jeden gól a osm přihrávek). Jeho výkony však nelze poměřovat pouze statistikami, protože jeho přínos pro tým je mnohem větší než lze vyčíst z čísel.

"Předvádí velmi dobrou hru do těla. Umí se pohybovat dobře s pukem a hraje dobře v přesilovkách - je to pro nás velmi důležitý hráč."
Dave Tippett

A když člověk ukáže co umí, jako to ukázal Boucher, zapadnutí do týmu a akceptace týmem je pak mnohem jednodušší.

"Je jedním z nás. To je ta věc, kterou nám Tippett neustále připomíná. Jsme jeden tým, jedna velká rodina a on (Boucher) je jedním z nás."
Richard Matvichuk

S tím co pro tým doposud udělal je jasné, že od něj už nemůžeme žádat víc.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 69003


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist