Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 4.5. Giguere putoval na střídačku   Kamil Šamulák

Jean-Sebastien Giguere sedí na střídačce. Do zápasu již nezasáhne, autor - AP

Brankář Mighty Ducks Jean-Sebastien Giguere byl stažen z brány poté, co inkasoval v sobotním pátém zápase semifinálové série Západní konference tři góly během 40 minut z hokejek Dallaských hráčů.

Giguere, který si v utkání připsal 16 úspěšných zásahů, byl na začátku třetí třetiny vystřídán náhradním gólmanem Ducks Martinem Gerberem. Dallas v té době již vedl 3:0 a v utkání nakonec zvítězil 4:1, čímž si uchoval naději na konečné vítězství v sérii. Ducks vedou v semifinálové sérii play-off Západní konference hrané na čtyři vítězné zápasy již jen 3:2.

Gerber již střídal Giguera ve třetí třetině v obou jeho startech v základní části proti Stars. Bylo to v měsících říjen a listopad.

Před pátým utkáním série proti Stars měl Giguere výtečnou bilanci. S průměrem 1,27 branek na zápas a úspěšností zásahů 96,0% patřil jeho výkon mezi nejlepší brankářské výkony historie vyřazovacích bojů. V minulém duelu série Giguere dokonce zaznamenal své první čisté konto v play-off.