Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 9.8. Hvězdy prohrály bitvu   Radek Štolpa

Jason Arnott

Tak jako každé vedení, tak i management Dallas Stars není zrovna dvakrát nakloněno jednání u arbitráže. Jejich postoj se nezmění ani po projednání platu Jasona Arnota, spíše naopak.

Hvězdy nabízely Arnottovi jen velice skromný přídavek (2 x 100 000 dolarů) pro dvě následující sezóny. Arnott naopak požadoval roční plat 4,5 mil. dolarů.

Soudkyně Carol Wittenbergová nakonec určila Arnottův letošní plat na 3,65 a 3,85 mil. dolarů na přes rok.

Dvouletá smlouva mu tedy přinese dohromady 7,5 mil. dolarů.

Hvězdy poukazovaly na jeho loňskou slabší formu, jejíž výsledkem bylo pouhých 45 kanadských bodů. Což byl nejslabší Arnottův počinek za poslední čtyři sezóny. Navíc laboroval se zraněním.

"Cena je taková jaká je. To nic nemění na tom proč jsme Jasona získali. Věříme, že bude hrát dominantní a fyzický hokej a pomůže nám dosáhnout našich cílů."
Doug Armstrong

Soudkyně pojala Arnottovu kariéru v širším rozsahu a ocenila zejména jeho výsledky v play - off, kde si ve 46 zápasech připsal 35 bodů.

Jason Arnott přišel do Dallasu z New Jersey 19 března spolu s Randy McKayem výměnou za Joe Nieuwendyka a Jamie Langenbrunnera. V deseti zápasech v dresu stars zaznamenal čtyři bodíky.

Celkem ve své kariéře nastoupil ke 598 zápasům v nich zaznamenal 200 branek a 264 asistencí. V play - off v sezóně 1999/00 rozhodl prodloužení šestého finálového zápasu a zajisil ďáblům Stanley cup.

Draftován byl v roce 1993 jako první volba Edmontonu Oilers a jako sedmý hráč celkově. 4 ledna 1998 byl spolu s Bryanem Muirem vyměněn do New Jersey za Valerie Zelepukina a Billa Guerina.

Teď, když mají obě strany nepříjemnou arbitráž za sebou, bude muset Jason Arnott dokázat, že do elitní útočné formace vedle Mika Modana a Billa Guerina patří.


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist