Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 5.4. Probuzený Richard Matvichuk   Kamil Šamulák

Richard Matvichuk

S končící sezónou se konečně probudil Richard Matvichuk. Jeden ze dvou hráčů Stars (těch, co hrají s týmem od začátku sezóny), který je v hodnocení +/- v záporných hodnotách, se dostal do herní pohody od doby, co se navrátil na led po zlomenině lýtkové kosti. Ta ho vyřadila ze hry na 14 utkání.

"Matty se konečně našel. Někdy může být hodnocení +/- velmi klamnou statistikou. Můžete nasbírat 10 minusových bodů a ani jeden díky vaší chybě. Můžete v zápase udělat spoustu užitečných maličkostí a přesto se to ve statistice nemusí projevit."
Dave Tippett, trenér Stars

Před zraněním byly jeho výkony na ledě matné. V pondělním zápase proti Buffalu, který Stars vyhráli 3:0, předvedl Matvichuk pravděpodobně nejlepší letošní výkon.

Zaznamenal svůj první gól v sezóně, k tomu přidal ještě nahrávku. Vypadá to, že jeho hra se výrazně zlepšila poté, co si ho Tippett s Armstrongem pozvali na kobereček.

"Byl jsem zdrcený z toho, jak jsem hrál. Vypadalo to, že když vstoupím na led, vždy dostaneme branku. Hodně mi pomohla schůzka s trenérem Tippettem. Říkal mi, že mám předešlé zápasy hodit za hlavu, přestat na ně myslet a začít se soustředit především na hru. Je hrozné, když při každém vašem vstupu na led věci akorát zhoršíte. Hodně to pak cloumá s vaší psychikou."
Richard Matvichuk, obránce Stars


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist