256 (edited by steiner 4.12.2014 11:40:31)

Re: Pro zasmání

Sám projevoval.

Zeman je normální jako většina lidí. Nepřetvařuje se, což by možná v prezidentském úřadu občas mohl. Na tom plebejství si zakládá. To je prostě jeho a je fuk, jestli to nazveme buranstvím. Zase má kliku, že ho neobviňují z toho, že si libuje v luxusu a přitom si hraje na plebejce. Podobně dopadl třeba starosta NY, když tvrdil, že je jedním z nich (newyorčanů)...a pak jedl pizzu příborem, zatímco v NY si zakládají na tom, že jejich způsob pojídání tohoto italského pokrmu je za pomocí rukou a nikoli příboru.

Mám dojem, že se některé méně podstatné věci řeší daleko více, než by měli. Klause tu 20 let lidi volili jako vzteklí, až fanaticky ho hájili, a nebýt té amnestie, odešel by jako populární prezident. To mě zaráží asi nejvíc. Paradoxně pro mě není až tak důležitá ta amnestie, ale to, co dělal třeba jako premiér.

Občas je i legrační, proč lidé nechodí k volbám. Často si vyberou nějakou prkotinu z programu té či oné strany, naprosto nepodstatnou, a na jejím základě pak nevolí. Lidé v dnešní době mají problém z rozlišováním důležitého od toho méně důležitého či nedůležitého.

Re: Pro zasmání

Já u voleb nikdy nebyl wink Páč mi žádná nenabídla pečený holuby do huby zadarmiko big_smile

I pád na držku je pohyb dopředu...

Re: Pro zasmání

259 (edited by Mikesz 5.12.2014 09:22:18)

Re: Pro zasmání

tos napsal hezky, steinere. Zeman je tak normální Čech, že si vůbec ničím nezaslouží být prezidentem. Lip ho vystihnout asi nešlo. Rozhodně nechcu, aby mě coby Čecha v zahraničí prezentoval normální člověk.

A to řešení méně podstatných věcí... v souvislosti se Zemanem, pokud si to tak myslel, je dle mého na místě. Nýbrž prezident přeci až tak moc nevykonává. Spíš reprezentuje, mám pocit. A jeho reprezentace je katastrofální.

Nevolení se týká i mě. Je velice pravděpodobné, že u voleb nedokážu rozlišit důležité a to ostatní. Nýbrž jako celek dle mého volby nefungují a já v nich tedy nehodlám hledat „to dobré“, „důležité“, byť nepochybuju, že se to tam někde za tím aktem skrývá. Mám k nim po své jediné zkušenosti s nimi takový odpor, že hluboce pochybuju o tom, že ještě někdy v budoucnu za tohoto systému vyzkouším volit.

Ve zkratce bych ten svůj odpor shrnul do tady toho „vtípku“:
-pán rozdává letáky své oblíbené politické strany, oslovuje lidi na ulici
„Pane, vemte si leták. Půjdete k volbám?“
„Ne, nepůjdu.“
„Proč?“
„Můj hlas nemá takřka žádnou cenu.“
„Kdyby si tohle řekl každý, tak vyhrajou komunisti. Takže vlastně podporujete komunisty.“
„Kdyby si tohle řekl každý, i ten, kdo běžně volí komunisty, tak já k těm volbám pudu. Nýbrž teprve tehdy bych jimi mohl něco ovlivnit.“ smile

Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Hero

260 (edited by steiner 5.12.2014 19:56:05)

Re: Pro zasmání

Mikeszi, ne že bych se chtěl pouštět do velkých politických debat, ale Klaus byl reprezentativní typ a přesto nebyl v zahraničí až tak respektován. Zeman není reprezentativní typ, ale v zahraničí byl oceňován, tedy až na poslední dobu, kvůli Rusku už to není tak horké.

Re: Pro zasmání

Klaus popíral evoluci a zlehčoval dopady na životní prostředí. Navíc tehdá šlohnul nějakou centopenku pokuď se nepletu big_smile

I pád na držku je pohyb dopředu...

262 (edited by steiner 5.12.2014 20:06:51)

Re: Pro zasmání

Nevolíš, nenadávej. wink

Re: Pro zasmání

Žádná strana mě neoslovila hmm

I pád na držku je pohyb dopředu...

Re: Pro zasmání

Anarcho-syndikalismus je jediným způsobem zachování svobody big_smile

265

Re: Pro zasmání

„Proč jenom chlast nám dává svobodu? Protože celá ta slavná svoboda není!“

Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Hero

Re: Pro zasmání

Ruský chlapec se ptá svého otce: "Tati, dáš mi prosím 5 rublů na mléko, chleba a vodku?"
Otec odpoví: "20 rublů? Na co sakra potřebuješ 50 rublů?!

big_smile big_smile big_smile big_smile

I pád na držku je pohyb dopředu...

Re: Pro zasmání

To se říkalo v Německu po 1. svět. válce. Akorát tam bylo o 6 nul víc big_smile

Re: Pro zasmání

Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Hero

269

Re: Pro zasmání

Kunda sem, kunda tam. Kdo došel s pussy riot až na konec?

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

270

Re: Pro zasmání

Já došel, ale trvalo to smile