Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, klubu NHL

 2.7.04 Shawn Belle výměnou za Bacashihuu  Radek Štolpa

Jason Bacashihua putuje do St. Louis, opačným směrem jde obránce Belle

Shawn Belle, tak se jmenuje nový obránce Dallas Stars. St. Louis Blues a Dallas Stars se den před vstupním draftem, tedy 25. června, dohodli na hráčské výměně. Z Dallasu odchází brankář Jason Bacashihua a St. Louis opouští Shawn Belle.

Shawn Belle byl draftován St. Louis v prvním kole vstupního draftu roku 2003, jako celkově 30. hráč. Ve třech předcházejících sezónách nastupoval ve Western Hockey League v dresu Tri-City. V dresu národního týmu Kanady nastoupil již na několika turnajích. Na předposledním Mistrovství Světa hráčů do 20 let získal zlatou medaili, stejně tak jako na Mistrovství Světa hráčů do 18. let o rok dříve.

Jason Bacashihua byl draftován Dallasem v prvním kole draftu roku 2001, jako 26. hráč celkově. V uplynulé sezóně působil na farmě v Utahu.

Dallas disponuje dostatkem mladých talentovaných brankářů a jeho slabina je právě v obraně. Problém St. Louis je přesně opačný a tak je výměna výhodná pro oba kluby.

"Shawn Belle je výborný na obou koncích kluziště a výborně bruslí. Jsme přesvědčeni o jeho kvalitách a jednou bude nepochybně výborným obráncem v NHL."
Doug Armstrong, GM Stars

V této chvíli disponuje Dallas čtyřmi mladými obránci. K Johnu Erskinovi a Trevoru Daleymu se nedávno přidal Matt Nickerson a nyní Shawn Belle.

šipka Použité zdroje: Andrewsstarspage.com
šipka Počet shlédnutí článku 139013

Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář