Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, klubu NHL

 30.6.04 Arnott a Klemm prodloužili  Radek Štolpa

Nevyrovnaný Jason Arnott

Jason Arnott

Ve čtvrtek 24. června přibyli na seznam hráčů s podepsaným kontraktem pro nadcházející sezónu další dva hokejisté. Centr Jason Arnott podepsal kontrakt v délce jednoho roku a obránce Jon Klemm podepsal dvouletou smlouvu s ročním opčním právem.

Arnott měl status omezeného volného agenta a jako takovému mu Dallas musel předložit kvalifikační nabídku. Její minimální výše musela být alespoň na stejné úrovni jako v uplynulé sezóně. Jason Arnott s ní souhlasil a podepsal jednoletou smlouvu znějící na 3,85 milionu dolarů.

V uplynulé sezóně nasbíral celkem 57 bodů za 21 gólů a 36 asistencí. Přestože se oproti předchozí sezóně nepochybně výkonnostně zlepšil, podával velmi nevyrovnané výkony. Dařilo se mu na domácím ledě, na hřišti soupeřů tomu však bylo přesně naopak. Ani v play - off svými výkony nepřesvědčil a v pěti zápasech získal pouhé dva body (1+1).

"Když se Jasonovi zápas vydaří, dovede být na ledě dominantní silou. A my potřebujeme, aby hrál dobře nejen v domácích zápasech, ale i na hřištích soupeřů."
Doug Armstrong

Již delší dobu se v médiích spekuluje o Arnottově výměně. Jason by ovšem rád zůstal.

"Rozhodně chci v Dallasu zůstat a dal jsem to vedení najevo. Jsem velmi rád, že mohu být v tomhle týmu a myslím, že příští sezónu můžeme dosáhnout velkého úspěchu."
Jason Arnott

Doug Armstrong však možnost jeho výměny nevyloučil.

"Jason je dobrá obchodní výhoda a nyní po podpisu je podepsaná obchodní výhoda."
Doug Armstrong

Jon Klemm

Jon Klemm

Jon Klemm přišel do Dallasu v průběhu uplynulé sezóny z Chicaga, když opačným směrem putoval Stephane Robidas.

Klemm přišel do týmu v období kdy se mu zrovna nedařilo. Výborně však zapadl a nemalou měrou pomohl Dallasu dostat se z nepříjemné krize. Jeho předností je především výborná defenzíva. Nejen fanoušci, ale i vedení bylo jeho hrou v uplynulém ročníku potěšeno.

Jon Klemm svými výkony bez problémů zastínil dlouholetou ikonu obranných řad Stars Richarda Matvichuka. V uplynulé sezóně však pobíral poměrně vysoký plat (2,5 mil.). Bylo tedy jasné, že pokud má Klemm v Dallasu zůstat musí ze svých finančních požadavků dost slevit. Oběma stranám se podařilo najít společnou řeč. Výsledkem je dvouletá smlouva s ročním platem 1,5 milionu dolarů a roční opce k tomu.

"Když se díváte na organizaci Dallas Stars, tak vidíte, že je to první třída. Každý rok mají Hvězdy velmi kvalitní tým a každý rok patří ke kandidátům na Stanley Cup."
Jon Klemm

V této chvíli tak má Dallas pod smlouvou celkem šest obránců. Kromě Klemma to jsou Philippe Boucher, Sergej Zubov, Don Sweeney, Trevor Daley a John Erskine. Černý Petr tak zůstává v rukou Richarda Matvichuka, který se zřejmě stane volným agentem bez omezení.

"Nechci nikomu zavírat dveře, ale v této chvíli máme šest kvalitních bránců."
Doug Armstrong

šipka Použité zdroje: Dallas Stars.com
šipka Počet shlédnutí článku 140730

Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář