(AP Photo/Donna McWilliam)

Záp. 03/04:   19.10. 3:1   26.11. 3:1   27.2. 3:1   2.4. 2:4

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Minnesota

Při třetím vzájemném zápase se mezi Minnesotou a Dallasem zrodilo třetí vítězství Hvězd v poměru 3:1. Dallas dokázal otočil nepříznivě se vyvíjející zápas, získal dva body a upevnil si postavení v postupové osmičce.

Dallasu nebyla územní převaha z první třetiny pranic platná. Domácí vyslali na soupeřova brankáře přesně dvojnásobek střel co hosté, a přesto si ani jedna za jeho záda cestu nenašla. Manny Fernandez, bývalý brankář Dallasu, opět chytal výborný zápas. Proti svému bývalému týmu se mu daří a trenér ho dostatečně využívá.

Vedení se ujal tým hostí a to hned v první minutě druhé třetiny. Andrew Brunette přihrál zpoza branky Mitchellovi, jehož střelu potom sám do branky dorazil.

"Hosté dnes předvedli výborný výkon, ale naši hráči nakonec dokázali recept na vítězství najít."

Teppo Numminen, autor - Glenn James
Teppo Numminen
Glenn James

Vyrovnání přišlo v minutě čtrnácté a postaral se o ně Philippe Boucher. Jason Arnott vyhrál buly a Boucher mířil od modré čáry přesně. Fernandez měl zakrytý výhled. Mohl pouze doufat, že jej puk trefí.

Čtyři minuty před koncem druhé třetiny byli hosté opět blízko ke skórování, Marty Turco byl však proti.

Třetí třetina přinesla rozhodnutí. Závěrečná část je silnou disciplínou Dallasu a ani tentokrát tomu nebylo jinak.

V 10. minutě byl vyloučen Brenden Morrow a v oslabení připravil výbornou pozici pro Teppo Numminena kapitán Modano. Fernandez však předvedl fantastický zákrok a jeho střelu chytil.

Ještě v témže oslabení domácí rozhodli.

Richard Matvichuk zatáhl puk do pásma, chytře si počkal na najíždějící spoluhráče, našel Jona Klemma a jeho přesnou přihrávku přetavil Stu Barnes ve vítězný gól. Slízl ta kladkou gólovou smetanu, které se mu v Dallasu příliš nedostává.

"Jon mě v mezikruží skvěle našel a měl jsem dostatek volného prostoru."
Stu Barnes

Konečnou podobu dal výsledku produktivní Bill Guerin, když poslal Fernandezem vyraženou střelu do sítě. Guerin dostal od Sweeneyho přihrávku do jízdy, nabruslil po pravém křídle do pásma a naznačil střelu. Puk si přesto ještě poposunul a teprve střílel. Vyražený puk pak z téměř nulového úhlu dokázal nasměrovat do brány.

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 351514