Dallas - Anaheim 3:4 (1:1, 1:2, 1:0)

Turgeon střílí, Giguere chytá. Autor - AP Photo
Turgeon střílí, Giguere chytá.
(AP Photo)

Série:   24.4. 3:4 pp   26.4. 2:3 pp   28.4. 2:1   30.4. 0:1   3.5. 4:1   5.5. 3:4

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Anaheim

Poprvé v historii nastoupili proti sobě v play - off Dallas a Anaheim. Hvězdám se uzdravili útočníci Pierre Turgeon a Jason Arnott. Turgeon začal zápas jako čtvrtý centr a Arnott jako druhý.

Oby dva týmy začaly utkání opatrně. V první šanci se ocitl Modano, jeho teč však neskončila mezi tyčemi. Chvíli po něm vyslal první střelu Dallasu na branku Anaheimu Stu Barnes. Na začátku 8. minuty byl vyloučen kapitán domácích Derian Hatcher.

Skóre zápasu se poprvé měnilo ve 14. minutě. Dallasu se nepodařilo dostřídat a Modano byl již dlouho na ledě. Po asistenci Sandise Ozolinše vnikl do útočného pásma Jason Krog a přesnou střelou do horního růžku branky Marty Turca poslal Mocné Kačery do vedení.

O čtyři minuty později bylo srovnáno. Mike Modano přenechal puk Derianu Hatcherovi a ten tvrdou střelou překonal Giguera v brance hostí. Dobrou práci při gólové akci odvedl Brenden Morrow, když dokonale clonil před brankou.

Necelou minutu po gólu vyloučil rozhodčí Kirka Mullera. Při závaru před brankou Dallasu se proti pravidlům provinil Turco a soudce poslal domácí do třech. Oslabení bylo rozděleno přestávkou a výbornou práci při něm odvedl Niko Kapanen, když hned na jejím počátku vyhrál důležité buly.

V druhé třetině již téměř tradičně předvedl Dallas jeden ze svých slabších výkonů. Ve čtvrté minutě se Anaheim dostal podruhé do vedení. Na trestné lavici seděl Vitalij Vishnevski. V přesilovce chyboval Sergej Zubov a Rob Niedermayer překonal Turca v domácí brance podruhé.

O dva góly prohrával Dallas v 9. minutě. Na ledě byla první formace domácích a její nepřesnost v rozehrávce potrestal Steve Rucchin. Dallas předváděl svůj profesorský hokej a byl za něj náležitě trestán. Do poloviny normální hrací doby vystřelily Hvězdy pouze devětkrát a to při současné formě Giguera stačilo pouze na jeden gól. Hvězdy se nechaly ukolébat návratem marodů do sestavy.

Hvězdy z letargie probudil právě uzdravený Jason Arnott, když v 17. minutě snížil na rozdíl jediného gólu.

Chvíli po gólu Arnotta byl v dobré příležitosti Pierre Turgeon, Giguere jeho pokus zlikvidoval.

Ve třetí třetině vrátil Tippett na levé křídlo druhé formace Turgeona, ve třetí formaci se na pravé křídlo přesunul Lehtinen, na uvolněné místo na levém křídle nastupoval Ulf Dahlén a na hře Dallasu to bylo hned poznat. Lehtinen trefil v dobré pozici tyč.

Dvakrát prověřil hostujícího brankáře Scott Young a jednou Mike Modano backhandem.

V 18. minutě třetí třetiny vyhrál buly v obranném pásmu Rob Niedermayer, puk se však dostal k Stephanu Robidasovi. Jeho nahození před branku tečoval Brenden Morrow a Giguere v brance byl bezmocný. Dallas srovnal na 3:3 a zápas směřoval do prodloužení.

"Oba brankáři byli neuvěřitelní."
Mike Babcock, trenér Anaheimu

V prvním prodloužení se rozchytali gólmani a střelcům na obou stranách jakoby najednou zvlhnul střelecký prach. V největší šanci Dallasu prvního prodloužení byl Mike Modano. Odkrytou branku Kačerů však netrefil. O chvíli později na druhé straně předvedl vynikající zákrok Marty Turco a uchoval Hvězdám naději.

Ve třetím prodloužení se už už radovali hosté z vítězného gólu. Jejich gól ovšem rozhodčí neuznali pro posunutí brankové konstrukce. Ve čtvrtém prodloužení zase dosáhli branky domácí, jenže hra byla chvíli předtím přerušena pro postavení mimo hru.

V první minutě pátého prodloužení ukončil čtvrtý nejdelší zápas historie Petr Sýkora. Po 140 minutách a 48 sekundách překonal přesnou střelou k tyči Marty Turca, když jej přesnou zpětnou přihrávkou mezi kruhy našel Adam Oates.

"Myslím, že dnes jsme měli dostatek střeleckých příležitostí. Musíme najít způsob jak je proměňovat."

Tak jako v prvním zápase proti Edmontonu, tak i tentokrát dostal Dallas gól ve vlastní přesilovce a i tentokrát nedokázal dotáhnout zápas do vítězného konce.

"Hráli jsme velice dobře. Diváci jsou unavení a hráči jsou dehydrovaní, ale výhra nám dává sílu připravit se na další utkání."

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 68396