Dallas Stars cz Výměny a spekulace z NHL
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL

Výměny a spekulace v NHL

Únor 2004

Aktuální přestupové spekulace si můžete přečíst zde.

Robert Lang do Detroitu !

27.2. Robert Lang se stěhuje z Washingtonu do Detroitu za Tomáše Fleischmanna a první a čtvrtý výběr v draftu.


Keith Carney zůstává

26.2. GM Mighty Ducks Bryan Murray prý ujistil obráce Keitha Carneyho, že nebude vyměněn. Carneymu končí po sezoně smlouva, Ducks však mají možnost využít opci. Zároveň dal jasně najevo, že nevymění základní pilíře sestavy Ducks.


Chudé Clagary

26.2. Calgary nebude před uzávěrkou přestupů dělat žádné velké výměny. Nemají totiž dostatek finančních prostředků. Důvod, proč nezískali Steva Sullivana, tkví právě v nedostatku peněz.


Lacroix aktivní

26.2. Brad Larsen se stěhuje z Colorada do Atlanty. Do Colorada se stěhuje z Minnesoty Darby Hendrickson.


Změny v kádrech

25.2. Phoenix Coyotes umístili útočníka Briana Savage na waiver list. Žádný z týmů o něj neprojevil zájem. Pokud se ho budou chtít Kojoti zbavit, budou muset platit část jeho platu. Zájem o něj by mohl mít Vancouver, ale jeho plat je na překážku. Dallas dal dnes najevo, že o Savage nemá zájem. Ville Nieminen se stěhuje z Chicaga do Calgary za centra Jasona Morgana a výběr v draftu. St. Louis Blues umístili na waiver list útočníka Erica Nickulase, získalo ho Chicago.


Trenérské změny

25.2. Phoenix vyhodil trenéra Boba Francise. Tým ze St. Louis propustil kouče Joela Quennevilla. Ještě dnes by měl být odvolán trenér Rangers Glen Sather.


Wanted: D-men

25.2. Boston pořád shání obránce, který umí střílet góly. Mluví se o jejich zájmu o Briana Leetche či Sergeje Gončara. San Jose i Nashville se taktéž zajímají o služby zkušených obránců, kteří by mohly vylepšit jejich hru. Nashville ale bude hledat defenzivního beka, zatímco San Jose ofenzivního, který by pomohl jejich přesilovce. Mluví se například o Bryanu Berardovi či Alexanderu Karpovcevovi. Scouti San Jose a Anaheimu sledují v poslední době tým z Floridy. Zástupci Anaheimu prý sledují Niklase Hagmana, o něhož projevili zájem již dříve a kterého draftoval současný GM Ducks Bryan Murray.


Tampa Bay hledá zásadní posilu

25.2. Tampa Bay se bude ucházet o služby útočníka, který by měl zásadní dopad na hru jejich týmu. Rod Brind’Amour, Jeff O’Neill nebo Chris Gratton?


Stars očumují Capitals a Rangers

25.2. Guy Carbonneau pozoruje tým Capitals, v hledáčku je Sergej Gončar, se kterým prý proběhla už i informativní schůzka, případně Brendan Witt. K dispozici jsou též Mike Grier či Dainius Zubrus. Zástupci Stars pozorují též tým Rangers z New Yorku. Terčem zájmu je prý Brian Leetch. Narozdíl od Leetche, který by byl k mání velmi levně, Capitals prý za Gončara požadují nadějného hráče a první a druhý výběr v draftu. Tolik ale zřejmě nedostanou.


Detroit získá Kovaljova nebo Leetche ?

25.2. Detroitský scout Mark Howe je v New Yorku a pozoruje Alexeje Kovaljova, který se stane po sezoně volným hráčem. Dalším hráčem, o něhož by mohli mít Red Wings zájem, je Brian Leetch.


Ron Francis chce zakončit kariéru jako Hurikán

23.2. Ron Francis nežádá o výměnu do jiného klubu, naopak by rád zakončil svou kariéru v dresu Hurricanes v sezoně, kdy se dostanou do play off. Zdá se tedy, že plánuje ještě nejméně jeden rok hrát NHL.


Sergej Gončar anebo Sean Hill ?

23.2. Gončar vyjádřil touhu být vyměněn do Toronta. Jen pro pořádek dodávám, že zájem o něj má právě Toronto a New Jersey. Mluví se též o zájmu Toronta o Seana Hilla z Caroliny.


Další změny v Coloradu ?

23.2. V Coloradu se ještě budou dít věci. Mluví se o tom, že Derek Morris se v nepřítomnosti Roba Blaka neukázal tak, jak se očekávalo, možná je tedy i jeho výměna, i když jeho odchod by byl podle mého názoru velmi hloupým tahem. GM Colorada je taktéž nespokojen s prací tvrďáka Petera Worrella.


Devils mají zájem o Brendana Witta

23.2. New Jersey Devils mají zájem o Brendana Witta. Vypadá to, že zranění kapitána Scota Stevense je vážnější než se původně čekalo.


Výměny posledních dní

23.2. Landon Wilson z Phoenixu se stěhuje do Pittsburghu za budoucí vyrovnání. Český obránce Martin Škoula se stěhuje z Colorada do Anaheimu výměnou za obránce Kurta Sauera a výběr ve čtvrtém kole draftu roku 2004. Do Philadelphie se stěhuje centr Alexej Žamnov a výběr ve čtvrtém kole draftu roku 2004. Chicago za něj získalo obránce Jima Vandermeera, útočníka Colina Frasera a výběr v druhém kole draftu roku 2004.


Francis nebo Brind'Amour ?

19.2. Scouti Philadelphie pozorují tým Caroliny. Vzhledem k nejasnému návratu Jeremy Roenicka a ještě minimálně týden trvající absenci Keitha Primeaua se lze domnívat, že sledují buď Roda Brind’Amoura či Rona Francise, kterému by tak Carolina dala šanci vyhrát Stanley Cup ještě před tím, než ukončí kariéru.


Bude se Saku Koivu stěhovat ?

19.2. Na ranním tréninku Canadiens se do sebe pustili dva hráči. Saku Koivu a Mike Ribeiro. A ten, kdo vyvolal tuto bitku, byl Saku Koivu. Je vidět, že Koivu není moc spokojen s narůstající odpovědností, časem na ledě a výkony Mika Ribeira, které jdou pochopitelně na jeho úkor. Mluví se o jeho možné výměně, například za Ryana Smythe. A nemusel by být jediným hráčem Canadiens, který bude vyměněn. Spekuluje se o tom, že s ním by se mohl stěhovat třeba Richard Zedník, případně i Craig Rivet, Andreas Dackell, Yanic Perreault, Chad Kilger, Joe Juneau či Jan Bulis.


Gončar Ďáblem ?

19.2. New York Post píší o tom, že New Jersey Devils mají zájem o Sergeje Gončara.


Výměna mezi Flames a Rangers ?

19.2. New York Rangers a Calgary Flames prý pracují na velké výměně. Do Calgary se má stěhovat Dale Purinton, Jamie Lundmark, Jed Ortmyer, Dan Lacotoure a David Inman. Do New Yorku pak Denis Gauthier, Roman Turek a Josh Green. Mě osobně se tato výměna nejeví jako pravděpodobná.


Peter Bondra do Ottawy !

18.2. Peter Bondra bude mít šanci bojovat o Stanley Cup. Přestoupil do Ottawy výměnou za mladého Brookse Laiche, který hraje v AHL, a za výběr v druhém kole draftu roku 2005.


Ottawa má vážný zájem o Bondru

18.2. Ottawa má stále zájem o Petera Bondru, nicméně není jasné, jestli budou Capitals ochotni ho vyměnit. Zájem o něj má též Toronto a New Jersey.


Kdo odejde z Washingtonu ?

18.2. Peter Bondra nemusí být jediný hráč, který letos opustí tým z Washingtonu. Opět se začíná psát o odchodu Olafa Kölziga do Colorada Avelanche výměnou za Martina Škoulu. Detroit neutuchá ve své touze získat Roberta Langa. Toronto stále není spokojeno s obranou, posílit by je tedy mohl Sergej Gončar. O Brendana Witta má zájem Montreal.


Dallas chystá ještě posílení

18.2. Dallas prý ještě neskončil s posilováním kádru. Momentálně se poohlíží se po levém obránci.


Karel Rachůnek na odchodu ?

18.2. Český obránce Ottawy Senators Karel Rachůnek by mohl v dohledné době změnit působiště. V posledním zápase nehrál, ačkoli byl zdráv. Je mu vyčítán především vlažný přístup ke hře. Do sestavy Senators se má někdy v průběhu března po zranění vrátit Anton Volčenkov. Ottawa má v současné době na soupisce až 9 beků a lze tedy očekávat, že pokud budou posilovat, tak především v útoku. Výměnným artiklem by se tak mohl stát některý z obránců. Jméno Karla Rachůnka se přímo nabízí.


Vrátí se Andrew Casseles do Vancouveru ?

18.2. Vancouver Canucks prý mají zájem o znovuzískání Andrew Casselse. Canucks prý již o přestupu vedou jednání s Blue Jackets. Cassels byl ve Vancouveru populární a to nejen mezi hráči, ale i mezi fanoušky.


Potvrzeno! Shayne Corson do Dallasu !

17.2. 37-letý hokejista by měl podepsat se Stars smlouvu do konce sezony, po ní by se pak stal neomezeným volným hráčem. Podmínkou však je, že Shayne Corson projde fyzickými testy, neboť téměř rok nehrál hokej. Jak to tak vypadá, Dallas asi letos nezíská žádného kvalitního útočníka před uzávěrkou přestupů a jména jako Miroslav Šatan, Ryan Smyth či Peter Bondra jsou již pouze jednou z možností, jejíž pravděpodobnost se blíží nule.


Shayne Corson prý posílí Dallas !

17.2. Poslední spekulace o návratu Shayna Corsona zpět do NHL hovoří o tom, že by nakonec mohl skončit v týmu ze západní konference. Zájem o něj má prý především Dallas, případně Colorado. Z východní konference má o něj zájem Montreal a Philadelphia. GM Dallasu Doug Armstrong nechtěl možný příchod Corsona do týmu Hvězd komentovat. Jen řekl, že Dallas hledá hráče, který vylepší současný kádr.


Steve Sullivan do Nashvillu !

17.2. Tým z Nashvillu získal z Chicaga Blackhawks hbitého útočníka Steva Sullivana. Chicago za něj získalo dva výběry ve druhém kole draftu. Sullivan bude po skončení současné sezony omezeným agentem a bude moci jít k arbitráži. GM Chicaga Bob Pulford se snažil se Sullivanem podepsat tříletou smlouvu, nicméně nabízel mu méně než současné 3 miliony dolarů za sezonu. Sullivan pochopitelně odmítnul. Náhradu za něj bude Chicago hledat až po sezoně na poli volných agentů.


Blue Jackets nechystají výprodej !

17.2. GM Columbusu Blue Jackets Doug MacLean včera zdůraznil, že spekulace o odchodu několika veteránů z týmu Blue Jackets nemají reálný základ. V poslední době se psalo hodně o možné výměně Luka Richardsona, Geoffa Sandersona, Andrew Casselse či Todda Marchanta.


Odejde Doug Weight ze St. Louis ?

16.2. St. Louis Blues prý nabízejí Washingtonu centra Douga Weighta a ještě jednoho nejmenovaného hráče výměnou za Olafa Kölziga a nějakého útočníka. Nabízí se též výměna s Carolinou (Jeff O’Neill, Rod Brind’Amour a další) nebo s Columbusem (Geoff Sanderson). Začíná se již také mluvit o odvolání Joela Quennevilla. Podle mého názoru ale ještě pár týdnů potrvá než se v St. Louis pohnou ledy. Do uzávěrky přestupů zbývají totiž ještě tři týdny.


Bude Anaheim nakupovat či prodávat ?

16.2. GM Mighty Ducks of Anaheim Bryan Murray již absolvoval několik telefonátů s GM ostatních týmů. Ti zjišťovali, zda-li bude před uzávěrkou přestupů nakupovat či prodávat. Podle výsledků Ducks a jejich postavení v tabulce západní konference lze usuzovat, že pokud budou Ducks dělat nějaké změny v kádru, bude se zřejmě jednat o prodej. Prý ale rozhodně nebude vyprodávat hráče jen kvůli tomu, aby se dostal pod očekávaný 40 milionový strop. nejvíce se mluví o prodeji Jeana Sebastiana Giguera či Keitha Carneyho.


Shayne Corson se vrací do NHL

16.2. Do NHL se chce vrátit Shayne Corson. Zájem o něj má prý Toronto, Detroit, Philadelphia, Colorado, Montreal a Florida. Ottawa svůj zájem již popřela.


Megavýměna Toronto - Washington ?

16.2. V zámořských médiích se hodně mluví a píše o připravované velké výměně mezi Washingtonem a Torontem. Do Toronta by se přestěhoval Robert Lang, Sergej Gončar a Trent Whitfield, do Washingtonu pak Pierre Hedin a Kyle Wellwood, Nikolaj Antropov a Tomáš Kaberle. Stálicí posledních týdnů pak je o něco menší výměna mezi Carolinou a Torontem, která by do Toronta přivedla Boba Boughnera.


Jaká je situace v Rangers ?

16.2. Co bude dál s týmem Rangers? Toť otázka. Jak to tak vypadá Rangers se i letos do play off nedostanou a nabízí se tedy možnost, že někteří hráči současného kádru změní působiště. Odejít by tak mohl Alexej Kovaljov, Martin Ručinský, Matthew Barnaby, Chris Simon, Tom Poti a Brian Leetch. O Alexeje Kovaljova prý projevilo zájem Buffalo a St. Louis.


Devils shání centra

16.2. New Jersey Devils již delší dobu pátrají po vhodném hráči na pozici centra. Ve hře jsou Rod Brind’Amour, Alexej Žamnov, Craig Conroy a Steve Rucchin. Nabízejí mladé hráče jako je Brian Gionta, Michael Rupp, David Hale či Zach Parise. Požadovaná cena za Conroye a Brind’Amoura je prý však příliš vysoká.


Rolston za Arnotta ?

16.2. Opět se objevují spekulace o výměně Jasona Arnotta za Briana Rolstona. Nicméně jiný zdroj píše o tom, že Dallas již neprodává Jasona Arnotta a Richarda Matvichuka.


Brad Bombardir do Vancouveru ?

16.2. Vancouver Canucks prý mají zájem o obránce Brada Bombardira, kterého se prý snaží vyměnit Minnesota.


Viktor Kozlov bude vyměněn ?

12.2. Panteři z Floridy možná nabídnou k výměně Viktora Kozlova. Již delší dobu je známo, že se Panteři poohlíží po kvalitním obránci. Mluví se o výměně s Edmontonem, kdy by se na Floridu stěhoval obránce Eric Brewer.


Robert Lang jednou nohou v Detroitu ?

12.2. V několika zámořských médiích se objevila zpráva, že přestup Roberta Langa z Washingtonu do Detroitu je již jen otázkou několika dní, respektive doladění několika drobných detailů.


Dominik Hašek v Detroitu dohrál

12.2. Vleklé zranění třísel Dominika Haška má za následek to, že už si v letošní sezoně nezachytá. V každém případě však nehodlá ukončit kariéru jako třeba Jeff Hackett a vyjádřil se v tom smyslu, že by rád příští rok v NHL chytal. Ken Holland, GM Detroit Red Wings, však naznačil, že s ním pro příští sezonu již nepočítají.


Berehowsky do Toronta, Jackman do Pittsburghu

12.2. Toronto posílilo o obránce Drakea Berehowskyho, výměnou za něj míří do Pittsburghu Richard Jackman, který si v poslední době příliš nezahrál.


Burke konečně do Philadelphie !

10.2. Sean Burke byl konečně vyměněn do Philadelphie, s ním odchází z Phoenixu ještě slovenský hokejista Branko Radivojevič a mladý Ben Eager. Do Phoenixu se stěhuje Mike Comrie, který se tak ve Philadelphii moc neohřál.


Weinrich do St. Louis, Hackett asi skončí

10.2. Philadelphia vyměnila obránce Erica Weinriche do St. Louis za výběr v pátém kole draftu roku 2004. Navzdory zraněním několika klíčových obránců je GM Bobby Clarke přesvědčen, že se bez Weinriche obejdou. Zřejmě si tak připravují půdu k větším výměnám, kdy bude třeba navýšit mzdový rozpočet klubu. Očekává se též, že Jeff Hackett oznámí ukončení kariéry.


Unavený vlastenec Robert Lang

9.2. Nebohý Robert Lang je tak unaven, že nebude moci přijet reprezentovat svou zemi na letošním MS v Praze. Nicméně sil pro boje o Stanleyův pohár má na rozdávání. Prohlásil, že doufá, že bude před uzávěrkou přestupů vyměněn do některého z týmů, které mají šanci vyhrát Stanley Cup, zmínil Detroit a Dallas.


Jednou větou

9.2. O obránce Caroliny Hurricanes Boba Boughnera má zájem hned několik týmů. Mezi nimi je Dallas, Ottawa a Colorado. V St. Louis by zase rádi získali Petera Bondru či Jeffa O’Neilla. LA Kings mají zájem o angažování Ansona Cartera z Washingtonu Capitals. Montreal má zase zájem o Ryana Smythe z Edmontonu. O kapitána Edmontonu Jasona Smithe mají zájem NY Rangers a Toronto Maple Leafs. Atlanta chce získat Alexeje Žamnova, nabízí za něj Patrika Štefana. Vancouver za něj nabízí Jasona Kinga, Artěma Čubarova či brankáře Alexe Aulda. Nabídku prý Chicagu učinil i Dallas. Že by v Dallasu chtěli dalšího centra?


Sean Burke ještě stále Kojotem

9.2. Sean Burke byl již téměř vyměněn do Philadelphie za Mika Comrieho. Mluvilo se též o výměně Seana Burka a Branka Radivojeviče za Mika Comrieho a Dennise Seidenberga. Na scénu však vstoupili NY Rangers a možná i Anaheim a tak z výměny dočasně sešlo. Dá se ale očekávat, že ještě dnes či v průběhu týdne k výměně přece jen dojde.


Giguere se bude stěhovat ?

9.2. GM Anaheimu Bryan Murray prý zvažuje zda nevymění brankáře Jeana Sebastiana Giguera. Potenciálně má zájem o mladé, nadějné a levnější hokejisty. Zájemci jsou stejní jako v případě obchodu se Seanem Burkem. Philadelphia a NY Rangers. Mluví se též o zájmu Ottawy.


Výprodej Chicaga

7.2. Výprodej Chicaga se nemusí týkat jen Alexeje Žamnova. Mluví se též o možném odchodu Alexandra Karpovceva a Steva Poapsta, neboť po této sezoně budou volnými agenty. Dalšími adepty na výměnu mohou být Bryan Berard, Steve Sullivan a Nathan Dempsey.


Sean Burke na odchodu z Phoenixu

7.2. Jak to tak vypadá, dny Seana Burka ve Phoenixu jsou sečteny. Zájem má několik týmů, největšími zájemci jsou newyorští Rangers a zřejmě taky Philadelphia. V současné době je v NHL nabízeno několik brankářů, mezi nimi Roman Turek, Sean Burke a Olaf Kölzig.


Buffalo nebude měnit brankáře

7.2. Podle vyjádření GM Buffala Sabres Darcy Regiera nemá Buffalo v úmyslu vyměnit Martina Birona, ani dvojku Miku Noronena.


Ottawa získala Todda Simpsona

6.2. Ottawa přece jen přitvrdila, když získala z Anaheimu tvrdého obránce Todda Simpsona. Anaheim získal nadějného útočníka Petra Ščastlivého.


Tvrdší Ottawa ?

3.2. Senators stále ještě nenašli vhodného hokejistu, o kterého by posílili, respektive o kterého by přitvrdili. Již dlouho je týmu Senators vyčítáno, že jsou příliš měkcí. Senators chtějí na tyto výtky odpovědět angažováním Georgese Laraqua, Steva McKenny, Andreje Nazarova, Darcyho Hordichuka, Matta Johnsona nebo Chrise Simona. Nabízí jako obvykle Petra Ščastlivého.


Philadelphia shání akutně brankáře

3.2. Robert Esche se zranil a hra Jeffa Hacketta nevzbuzuje u vedení Flyers důvěru. Flyers jsou tedy nuceni po problémech s obranou řešit problémy i na brankářském postu. V centru jejich zájmu jsou Nikolaj Chabibulin, Martin Biron, Olaf Kölzig či Manny Fernandez.


Změny u Stars ?

2.2. Stars prý budou hledat posily před play off. Mluví se o příchodu nesmlouvavého levého křídla či levého obránce, který umí dobře režírovat přesilovku. Posílit na obranném postu dává snad největší smysl. Dallas nemá totiž dostatek kvalitních levých beků. Nalevo hraje v Dallasu Richard Matvichuk, Don Sweeney, Philippe Boucher a John Erskine. Boucher byl na tento post postaven z nouze, neboť normálně hraje napravo. Posilou by se tak mohl stát Alexej Žitnik z Buffala, Sandis Ozolinš z Anaheimu či Bret Hedican z Caroliny. Dallas má v systému několik mladých nadějných brankářů (Dan Ellis, Jason Bacashihua, Mike Smith) a tak se jeví jako logické, že by jednoho z nich mohl obětovat. Hráči jako Morrow, Ott či Daley, o kterých se hodně mluvilo v souvislosti s výměnami, určitě v týmu Stars zůstanou.


St. Louis bojuje o O'Neilla

2.2. St. Louis Blues mají vážný zájem o útočníka Caroliny Hurricanes Jeffa O'Neilla. Carolina ho vymění jen za předpokladu, že získá mladého kvalitního hráče. A takových mají v St. Louis několik. Týmů, které mají o O'Neilla zájem je mnoho, Blues však mají velkou šanci, že ho získají.


Luke Richardson zpět do Philadelphie ?

2.2. Columbus již delší dobu nabízí k výměně obránce Luka Richardsona, zájem o něj má hlavně jeho bývalý klub - Philadelphia Flyers.


Kam odejde Sean Burke ?

2.2. Již několik týmů prý projevilo zájem o získání Seana Burka z Phoenixu. Coyotes prý chtějí výměnou nějakého mladého hráče s velkým potenciálem. NY Rangers nabízejí Jamieho Lundmarka. Zájem má prý i Dallas.


Sergej Gončar do Buffala ?

2.2. Buffalo je týmem, který by mohl mít zájem o angažování Sergeje Gončara z Washingtonu Capitals. Překážkou může být jeho plat 3,5 milionu dolarů. Tah by to byl celkem logický, neboť Sabres již loni sháněli obráce pro přesilovku a získali Andyho Delmora, který však do sestavy Sabres nezapadl.

Webhosting Web4U |  Redakce |  Diskuze |  RSS |  Dogma W4D |  Propagace |  Reklama u nás

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist