31 (edited by kisin 28.4.2014 17:46:58)

Re: Shrnutí sezóny 2013/2014

Já nevím, kolik zápasů v závěru ZK jsi viděl, ale Gonchar dělal velké hrubky, turnovery, kolikrát měl velké štěstí, že puk neskončil v bráně. Působil dezorientovaně, přišlo mi, že většinu času na ledě trávil ve vlastním pásmu. Občas hrál i bez zájmu, to je o něm známo. V celé sezoně měl cca 30-40 zápasů OK, jinak průser. Hlavně na začátku a pak ke konci. Bere 5M, má přes 40 a na jeho roli by se hodil Benn. Jestli by se ho nějakým zázrakem podařilo zbavit jak Ellise, asi by se nikdo nezlobil.

Daleyho oficiálně prohlašuji za nejpodcenovanějšího hráče Stars. Nebýt výluky, udělal by přes 20 bodů již 7x v řadě. Není to ofenzivní dynamo, ale produkuje a je to správný, moderní typ beka. Hraje všechny situace. I top bek občas udělá chybu, natožpak #3/#4 jako Daley. Je levný (dokonce bych řekl, že má jednu z nejlepších smluv mezi beky), výborně bruslí a nebývá vážněji zraněný. Všiml jsem si, že paradoxně ho docení spíš fanoušci ostatních týmů.

MVP ZK i PO pro měl byl Benn. Umí vše, jeho two-way game nelze nemilovat. Velmi dominantní hráč. Například v game 5 v Anaheimu, když byl Benn na ledě, Anaheim v 1.třetině ani jednou nevystřelil (ani zbkolovaná střela, ani střela vedle). Ve druhé třetině pouze 1x. Není moc útočníků, kterých bych upřednostnil před Bennem, pro mě je cca top10. Pro mě je lepší jak Giroux, Thornton, St.Louis, Ovečkin, Backstrom, Kessel a další.

Golmany v PO bych nepřecenoval. Chicago vyhrálo s Niemim, Price v PO opět (zatím) nezáří a PO bůh Quick má letos katastrofální čísla. Soft goly jsou problém, ale 94% golman není většinou třeba. V PO se vyhrává jako tým, golman dokáže tým potopit, ale podstatnější je tým v poli. Ani Crawford není definice top golmana. Za Millera+Hillera byste dali kolem 10M. Emery je průměrná dvojka, šel dolů, zničila ho zranění, je pomalý, přesun od tyčky k tyčce má katastrofální. Ovšem celkově lepší jak Ellis, to ano.

Sheppe, Ničuškin má elitní potenciál, může to být top power-forward jako třeba Perry. MacKinnon má rychlost a střelu, Drouin techniku a přihrávku, Ničuškin sílu a tah na bránu. Jestli bude mít dobré léto, klidně už příští sezonu může udělat 60 bodů.

Jak jsem už říkal, bude třeba zlepšit depth. Hráči jako Rome či Mueller můžou dostat ice-time na Floridě či v Calgary, ale prosperující Dallas by už měl mít vyšší očekávání.

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

Re: Shrnutí sezóny 2013/2014

U Gončara jsem si nevšiml tak markantní hry bez zájmu, jako třeba v Ottawě. Úvod byl strašný, pak byla polovina sezóny OK, tady se shodneme. Já bych jeho působení ve druhé půli sezóny nedémonizoval. V PO nic moc. Že za ty peníze jde o provar je jasné, neb lepší byli snad všichni.

Daley je výborný bek, když hraje svoji "A" hru. Problémem je, že je hodně nevyrovnaný a možná je to i otázka motivace. Úvod sezóny byl hodně slabý a stejně jako Gončarovi, i jemu trvalo, než se probral. Ruff hovořil o výborných 30-40 zápasech. A to je realita. Kdyby hrál vyrovnaně celou sezónu jako jiní TOp beci, s minimem výkyvů, potom by klidně dělal i 40 a více bodů.

K těm gólmanům. Tým hraje jako tým, to je jasné, ale pokud gólman nehraje svoji "A" hru, tým nemá šanci. Quick letos nic moc, a i proto Kings nic moc. To samé třeba Miller a STL. Pokud drží alespoň lepší průměr, potom tým šanci má. Viz třeba Price letos. Pokud hraje TOP hru, je to ještě lepší. Rask. Kari neudržel nakonec ani ten průměr.

Ten Hiller a Miller, to byla asi spíš nadsázka, něco podobného nečekám. Osobně bych asi do Hillera nešel. I když třeba mnou preferovaný Elliott asi nejspíš zůstane v STL.

Osobně bych Benna ani za nic nevyměnil, ještě půjde nahoru a nebude moc hráčů lepších. Seguin postupně zamakal na vyrovnanosti výkonů. Důležitá je jejich souhra. Pkkud by k nim bylo TOP křídlo, nebyli by k zastavení.

Já osobně bych neměl problém ani třeba s Muellerem, pokud bychom měli vedle něho kvalitní hráče. Nakoupit dražší kvalitní hráče a doplnit je hráči za pár šupů. I když za ligové minimum by asi šlo najít lepší hráče než Mueller.

Re: Shrnutí sezóny 2013/2014

Úvod sezony měli špatný prakticky všichni beci, včetně Goligoskiho, ten byl přece dokonce i HS. Daley není dokonalý, je třeba se smířit s tím, že ofenzivní dynamo z juniorů nikdy nebude a že asi nikdy neudělá 40 bodů. I tak toho nabízí dost a často čelí zbytečné kritice. Letos by třeba na UFA trhu byl asi 3.nejlepší bek a dostal asi kolem 4.5M...

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

Re: Shrnutí sezóny 2013/2014

Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Hero

Re: Shrnutí sezóny 2013/2014

Tak Daley bohužel neudělal zatím nikdy v posledních letech kroky kupředu. Čekal ose víc, je to solidní bek, to bezpochyby, ale kritiku si zaslouží. Protože pokud 30 zápasů hraješ prd, dáváš si vlastní branky, neboduješ, nebruslíš, potom je něco špatně. Ale my to víme, podepsali jsme ho, je třeba se s tím smířit. Je pravda, že TOP bek z něj asi nikdy nebude, tak je třeba to brát a je třeba se zaměřit na pozitiva.

Re: Shrnutí sezóny 2013/2014

Je naivní očekávat, že ten krok ještě někdy udělá. Taky už mu není 26, jak píšeš, je třeba se smířit s tím, jaký je.

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

Re: Shrnutí sezóny 2013/2014

Presne tak ale v najdôležitejších momentoch sezóny zabral na rozdiel od iných...

Re: Shrnutí sezóny 2013/2014

Re: Shrnutí sezóny 2013/2014

hlavně je moc malej wink

Re: Shrnutí sezóny 2013/2014

Tak malej, ale šikovnej. Robidas taky není žádný obr a jak byl prospěšným hráčem. A do těla hrál taky, tu výšku prostě doháněl jinak.

Re: Shrnutí sezóny 2013/2014

Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Hero

Re: Shrnutí sezóny 2013/2014

jistě, umí svůj handicap vyrovnat něčím jiným, je rychlej, v kabině bude určitě príma kamarád, doma pomáhá utírat nádobí a manželce masíruje chodidla........................ale stejně bude furt malej tongue

Re: Shrnutí sezóny 2013/2014

a hlavně je to jediný negr (mulat) v našem týmu! smile

Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Hero

Re: Shrnutí sezóny 2013/2014

Mikeszi, to jsou mi výrazy. V USA by tě za to ukamenovali. Já nicméně vím, že to nemyslíš špatně...

A platí to, pokud myslíš první tým, jinak na farmě máme nějaké hráče americké národnosti afrického původu smile

Re: Shrnutí sezóny 2013/2014

Fortunus je dokonca kapitánom