31 (edited by Mikesz 30.10.2013 15:38:57)

Re: Stars @ Habs 29.10.2013 (zápas č. 12)

hele, zrovna USA bych za vzor pro vykazování úcty k druhým nedával. Byť to teda přímo nepíšeš, ale narážíš na to, že oni jsou v tomhle dál, než my. Není to pravda. Nechcu se tu hádat, stejně je to hrubý off-topic, ale vem si třeba, jak se Američani obecně od komentátorů NHL po tvůrce webových stránek o NHL staví k evropským jménům. Pavelce čtou jako „Pavelek“, Židlického jako „Židliky“ atd. Toto lze vnímat jako výraz neúcty – jenže nikdo to neřeší, protože Češi mají z americké kultury obecně velký respekt, takže spíš je pravděpodobné, že se hráči přizpůsobí, jako třeba „Vinny“ Prospal nebo „Bobby“ Holík. Opravdou úctu Američani fakt neřeší. smile Dá moc práce. Fakt hodně moc práce. Multikulturalismus je přetvářka.

Navíc to co Američani udělali z Arabů, za to by zodpovědní lidé měli dostat několik let vězení.

Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Hero

Re: Stars @ Habs 29.10.2013 (zápas č. 12)

Je to absurdní, ale to čtení jmen je děsné, neb třeba já si na to potrpím, ale chápu ho, neb to souvisí se vším. Oni to vše berou podle jejich způsobu. Oni to jakoby čtou po jejich. To máš stejné jako třeba u židovských jmen, apod. Já se spíš divím, že se třeba sami hráči "jejich" komentátorům nepředstaví a neřeknou jim, jak se to správně čte.

Ale tohle je hloupý příměr, my třeba taky čteme špatně švédské jména, myslím při koukání na hokej, anebo i při jiných sportech jiná jména.

Tady prostě jde o něco úplně jiného.

Mikeszi, to pak musíme někdy rozebrat, vyjasnit, neb podobné názory bych čekal od nevyzrálých ultrapravičáků v pubertě a ne od tebe...

33 (edited by Mikesz 30.10.2013 16:34:02)

Re: Stars @ Habs 29.10.2013 (zápas č. 12)

vždycky jsem si myslel, že čeští komentátoři jsou na tom výborně (pamatuju třeba, jak se připravovali v Naganu na hráče z Japonska).

A já samozřejmě nejsem žádný ultra pravičák. smile Jak říkám, tu úctu tak moc neřeším. Můžu se tomu smát, byť klub respektuju. Brát něco moc vážně, to není nikdy dobře. Když už, tak by tomu neměla chybět lehkost. Vím, že jsou dál než Dallas, vím, že fandím mladému klubu. To ale neznamená, že se jim nemůžu smát. Přirovnal bych to ještě k tomu Hertlovi, co udělal proti NYR.

A vůbec, Amerika vyrostla na půdě původního znásilněného národa. Nevím přesně, jak to bylo třeba s Evropou, ale u té Ameriky to je vpravdě až bolestně trapný příběh, protože tam je to úplně jasné. Stejně tak je blbost říkat Habs Francouzi. Je to u nich jen víc vidět, nestydí se za to, ale kořeny v Evropě mají teoreticky vzato asi všechny kluby.

Mě prostě serou lidi, co mají Ameriku za absolutní vzor ve všem (ale neříkám, že ty nebo kisin ji tak vnímáte; u vás to tak radikálně nevidím). V dnešní době je ultra lehké to tak brát, protože tím je vše nasyceno. Mně se líbí jejich hokej, jejich způsob zábavy (i jiné sporty mají na vysoké úrovni), ale žít bych tam rozhodně nechtěl.

Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Hero

Re: Stars @ Habs 29.10.2013 (zápas č. 12)

Proto říkám, že to je třeba rozebrat u pivka, psaný projev je obvykle zjednodušený a obvykle nevystihne vše, co je třeba.

Re: Stars @ Habs 29.10.2013 (zápas č. 12)

jo, souhlas. smile Ale je divné, že se v těhle věcech neshodnem už tady. Myslel jsem, že lidé, co mají rádi South Park, to berou podobně jako já. big_smile

Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Hero

Re: Stars @ Habs 29.10.2013 (zápas č. 12)

Re: Stars @ Habs 29.10.2013 (zápas č. 12)

Re: Stars @ Habs 29.10.2013 (zápas č. 12)

Podle mě je úplně jedno, kolik Montreal vyhrál nebo nevyhrál pohárů. Nepostoupí do PO, tak si řeknou, že to nevadí, že jsou borci, protože někdy před 50 lety dominovali? Já tu dobu nezažil a je mi to úpřimně u prdele, zajímá mě současnost/budoucnost, skoro až mám pocit, že je zločin fandit nějaké Tampě nebo nějakému Dallasu. Nechápu. Dalších 50 let může zase patřit těmto teamům.

Mám respekt pro Boston, Detroit a další teamy, ale Montreal pro mě vždycky bude bandou čuráků, pakliže se tam něco zásadního nezmění. Respektuji Bergevina, to je dobrej borec a trošku mě mrzí, že zakotvil zrovna tam, ale je přecenovaný.

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

Re: Stars @ Habs 29.10.2013 (zápas č. 12)

Pokud tě nezajímá minulost, potom se není čemu divit. Ty předsudky museli bořit tehdy a bojovat s nimi, což není lehké. Někdy bych ti přál si nějakou takovou věc vyzkoušet na vlastní kůži. Mluvil bys jinak.

40 (edited by kisin 31.10.2013 13:17:03)

Re: Stars @ Habs 29.10.2013 (zápas č. 12)

Ty se tady neustále obracíš s jejich minulostí, ale co současnost? Já tam vidím Ellera, top5 divera v lize, který navíc svými nevyzrálými komenty (naposledy na adresu Edmontonu) škodí vlastnímu teamu. Pak tam vidím **** Plekance, který v nerovném souboji málem umlátí prcka Briera. Zasloužil by pořádně dostat, psychopat. Pak vidím fans ''nejlepší'' fans, kteří málem ukamenují Vinnyho za to, že si dovolil nejít ''domů''. A takhle bych mohl pokračovat. Dělá se mi z nich špatně.

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

41 (edited by steiner 31.10.2013 13:08:08)

Re: Stars @ Habs 29.10.2013 (zápas č. 12)

Ano, ale ta označení jsou historická a netýkají se současných hráčů. A my jsme tu řešili to pojmenovávání Habs teplouši a žabožrouty, apod. Nyní již je mi tvůj názor jasný, nazývej tedy současné hráče podvodníky, divery, simulanty, apod. a bude vše v pořádku a nikdo nic neřekne.

Habs mají nejlepší fans v NHL, nikde to nevře tak, jako v Montrealu. To je dle mého bez diskuze.

A Lecavalier neměl v minulosti vzbuzovat naději, že tam půjde. Oni to od něj očekávali a on jde ke konkurenci z Phildy. Chápu je. Taky by mě to štvalo. Dallas a Philda byli pro něj přednější. Ale rozhodnutí bylo na VC a ten se rozhodl, jak se rozhodl, a je třeba to respektovat.

Osobně mám Habs rád, ale nikoli jejich současný tým. Tam bych těžko hledal nějaké oblíbence.

A nějaké špatné reakce lze najít u řady týmů, hráčů, apod. Fans jsou fans. Není tomu tak dávno, co hořeli i ohně po PO...takže pokud nějaký fanda VC jen nadá, nebo to někde pokřikuje, je to blbost. VC nikdo nic neudělal, když se rozhodl, jak se rozhodl.

A ještě k těm simulantům. Neznamená, že když to dělá jeden, dělá to i druhý. Bruins jsou tvrďáci, ale také mají Marchanda. Tohle je problém ligy, aby s tím zatočila a začala dávat přísné tresty za simulace. Zajímavé je, že ani ve fotbale, ani v hokeji se s tím zásadně nic nedělá.

42 (edited by kisin 31.10.2013 14:33:42)

Re: Stars @ Habs 29.10.2013 (zápas č. 12)

Já si nepamatuju, že by vzbuzoval naděje, že k nim půjde. Když se tam hrálo all-stars game, říkal něco v tom smyslu, že v Montrealu to je vždy ''pretty special''. Spíš to bylo něco vytrhnuté z kontextu. Jinak ovšem vždy tvrdil, že doma je v Tampě a že by u nás chtěl dohrát kariéru. To mu nevyšlo... Spíš to bylo zbožné přání fanoušků Habs, kteří vždy šířili ohledně Vinnyho spekulace a na Boards dávali kvanta proposalů při každé možné (i nemožné) příležitosti. Vinny do Montrealu nebo Toronta, to byla klasika.

Jinak souhlas.

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

Re: Stars @ Habs 29.10.2013 (zápas č. 12)

I kdyby to bylo jen přání fans, tak se to obvykle čeká. I u nás se čeká, že Kaberle a Jarin budou hrát za Kladno, Šlégr a Ručínský za Litvínov, apod.

44 (edited by kisin 31.10.2013 20:15:59)

Re: Stars @ Habs 29.10.2013 (zápas č. 12)

To je něco jiného. On za ten team nikdy nehrál. A v NHL si teamy vybírají tebe (většinou), to neplatí jak v Evropě...

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

45 (edited by steiner 31.10.2013 21:02:23)

Re: Stars @ Habs 29.10.2013 (zápas č. 12)

Vím, ale čekali, že má ke klubu vztah, když mu jako mladý fandil a počítali, že je jeho snem za klub hrát. Asi se přepočítali.