Stránky o klubu NHL

Článek 29.12. Finové byli nad české síly  R. Štolpa

Druhé vystoupení se českým reprezentantům na MSJ nevydařilo. Zásluhou Rostislava Olesze se Český tým dostal do dvoubrankového vedení, kterým se však nechal ukolébat.

Domácí Finové chvíli před druhou sirénou snížili na rozdíl jediné branky. Ve třetí třetině čechy jasně přehráli fyzickou hrou, nasazením a rychlým pohybem. Finové dvakrát skórovali a zvítězili 2:3.

Martin Vágner nastoupil ve třetí obranné dvojici s Tomášem Linhartem. Ve třetí třetině se po zranění Michala Barinky obranné dvojice změnily a Vágner si zahrál častěji. Byl na ledě při brance Olesze na 2:0 a v oslabení při vyrovnávacím gólu Lepista. V první třetině byl dvakrát vyloučen. Ve 2. minutě se provinil vražením na hrazení a v 19. minutě byl vyloučen za držení hole.

"Start do zápasu se nám povedl. Určovali jsme tempo hry. Jenže pak přišla branka na konci druhé třetiny. Soupeř se chytil a my začali mít potíže."