Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 21.9. Doma opět naprázdno   Radek Štolpa

Po vysokém vítězství se hvězdy poprvé představily v American Airlines Center a to se soupeřem z nejtěžších. Do Dallasu přijela Rudá Křídla z města motorů. Domácí již nastoupili v kompletním složení se všemi hvězdami. Hosté nastoupili bez Fjodorova, Lidstroma, Shanahana a McCartyho.

A jakoby se hvězdy rozvzpoměli na minulou sezonu, kdy se jim venku dařilo o poznání lépe a odešli z domácí ledové plochy poraženi.

V brance začal Ron Tugnutt. Soupeři se vůbec nešetřili a tak hned v první třetině bylo k vidění sedm menších trestů. Dallas na ně vyhrál v poměru 4:3, skóre se však nikomu změnit nepodařilo.

První změna přišla až v sedmé minutě druhé třetiny a postaral se o ni hostující Sean Avery. Ve čtrnácté minutě se hosté radovali podruhé. Úspěšným střelcem byl v oslabení Stacy Roest. Puk ze sítě lovil již Marty Turco a byla to první střela, která na něj mířila.

Hned na začátku poslední třetiny počastoval Brett Hull skvělou přihrávkou Boyda Devereauxe a ten již neměl problém s jejím proměněním ve třetí úspěch hostí. Teprve v sedmé minutě se dostali ke slovu domácí. Při přesilové hře se prosadila elitní formace. Po asistenci Modana a Guerina se trefil Jason Arnott.

Hvězdy si ve třetí třetině vytvořily dostatek střeleckých příležitostí, ale kromě Arnottovy trefy vyšly naprázdno.