Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 21.9. Dallas porazil Colorado vysoko 7:1   Radek Štolpa

Manny Malhotra, autor AP

Dallas si v prvním přípravném zápase vyšlápl na laviny z Colorada a to přímo na jeho ledě. V přípravných zápasech se na ledě objeví kde kdo a tak vypadala i sestava Dallasu.

V dresu s hvězdou na prsou chyběly takové kapacity jako Mike Modano, Guerin, Lehtinen, Arnott, Sydor nebo třeba Derian Hatcher. Nesmíme zapomenout na Brendena Morrowa, který stále jedná o podmínkách nové smlouvy.

Naopak v sestavě Colorada nechyběli Sakic, Forsberg, Blake a taky Milan Hejduk. Jak tahle konfrontace dopadla již zřejmě víte. Dallas vyhrál 7:1.

Do vedení šli ale domácí zásluhou Sakica v přesilové hře. V brance hostí chytal Corey Hirch, později ho vystřídal mladíček Bacashihua. Oba dohromady čelili celkem 25-ti střelám.

Hvězdy srovnaly ve druhé třetině zásluhou Jona Sima. Hvězdy do vedení poslal jsště v téže třetině opět Sim. To už byl v brance Colorada Peter Budaj. Do konce třetiny zvýšil na 3:1 Richard Matvichuk.

Ve třetí třetině nejprve zkompletoval Sim svůj hattrick a přidal ještě další fík navrch. Na konečných 7:1 upravil nejprve Scott Young a po něm David Gosselin. Nutno dodat, že Simovi zdatně asistoval 20-ti letý Steve Ott, který se do statistik zapsal třemi přesnými a kanadsky bodovanými přihrávkami.

V momentu vyjednávání Morrowa se uvolňuje místo ve třetí formaci a právě tihle dva mladí dravci se začínají hlásit o pozici levého křídla. V dalším zápase s Detroitem by měl Sim dostat ještě více prostoru a to konkrétně ve formaci s Arnottem a Lehtinenem.