16. 1. 08 Kariya doviedol St.Louis k víťaznému koncu  P. Čižmár

St. Louis – Dallas 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Finský útočník Niklas Hagman se snaží vymanit kotouč z Legaceho sevření
(Autor – AP Photo/Jeff Roberson)

Po výhre nad Chicagom nedokázali Stars zopakovať rovnaký úspech aj nad v tabuľke stúpajúcim tímom zo St.Louis a prehrali tak 4:2.

Kariyov dobrý začiatok

V bránke sa predstavil Mike Smith, no jeho úžasná forma spred mesiaca už dávno vymizla, Mike Smith totižto aj vrátane tohoto stretnutia prehral tri zápasy v rade, v ktorých nastúpil a päť z posledných siedmich. A ani tentokrát nebol takou oporou, ktorú by ostatní hráči potrebovali.

Domáci začali stretnutie lepšie a z postupného tlaku vyťažili v prvej tretine dva góly, ktoré dodali Modrokabátnikom takú psychickú výhodu, že Stars ozaj nestíhali držať krok.

V 9. minúte Stars dokázali odolať presilovke domácich, no hneď ako sa previnilec Zubov vracal z trestnej lavice na ľad, Brad Boyes vystrelil z ľavého kruhu, nanešťastie sa jeho strela odrazila od hokejky Jeffa Halperna a puk tak prešiel za chrbát Mikea Smitha. 1:0

V 15. minúte obranca McKee vybojoval v obrannom pásme Dallasu puk, z otočky ho poslal pred bránku, kde stál pripravený Kariya a ten Smithovi nedal najmenšiu šancu. 2:0

Stars prestrieľali súpera 7-6, no nebolo im to nič platné, po prvej tretine prehrávali 2:0.

Tkachuk dáva víťazný gól

Stars dostali St.Louis pod ohromný tlak, ktorý sa vyplatil už v štvrtej minúte druhej tretiny, keď Miettinen poslal Daleyho do útočného pásma, ktorého strela sa odrazila od Legaceho a pripravený Ribeiro trafil puk hokejkou ešte vo vzduchu a tak sa podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu. 2:1

V 10. minúte však prišiel kľúčový okamih, a od tohoto okamihu už Hviezdy so stretnutím nedokázali veľa urobiť. Kariya sa vymanil od Morrowa pri mantineli a poslal krížnu prihrávku ku Tkachukovi stojacemu pri opačnej tyči Smithovej brány, Tkachuk len dorazil puk do odkrytej brány. 3:1

Matt Niskanen vyprodukoval v 13. minúte závažnú chybu, ktorá viedla do brejku dvoch na jedného, a túto situáciu s prehľadom využili nahrávač Perron a skórujúci Boyes. 4:1

Oba tímy vystrelili na bránu po 10 striel.

Miettinen skóruje

Už v tretej tretine bolo prakticky všetko rozhodnuté, St.Louis mal zápas plne pod kontrolou po celú tretinu. Minútu a pol pred koncom však Stars zahrali presilovku o dvoch hráčov, a tú využil Miettinen, asistenciu si pripísal Ribeiro a Modano, no bolo to len kozmetické upravenie skóre zápasu. 4:2

"Pri niekoľkých góloch sme zle pokrývali obranné pásmo a na to sme aj doplatili. Avšak z toho sa poučíme a v ďalšom zápase to už bude lepšie."