11. 3. 08 Forsberg a Brunette nad schopnosti Dallasu  P. Čižmár

Colorado – Dallas 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Jose Theodore pro dallaské Stars nikdy nepředstatovoval žádnou velkou výzvu, tentokrát si však na něj hráči Hvězd našli recept jen v jednom případě – další branku nedovolil vstřelit ani zkušenému Jere Lehtinenovi
(Autor – AP Photo/Jack Dempsey)

Posledné dva zápasy Stars nedokázali streliť viac ako gól na zápas, čo sa odrazilo na výsledkoch tímu, a titul Pacifickej divízie je v nedohľadne. Ani tento zápas nebol výnimkou a Colorado tak vyhralo v pomere 3:1.

Miettinen skóruje

Posledné dva zápasy to v ofenzíve neklapalo a tak tréner Tippett trochu pozmenil formácie, Richards si vymenil miesto s Modanom, a teda popri Richardsovi zápas odohrali Steve Ott a Jere Lehtinen, Modano zaujal miesto centra pri Hagmanovi a Miettinenovi.

Do zápasu nenastúpili Boucher ani Zubov kvôli zraneniu, Barch a Lundqvist boli nahradení Winchesterom a Petersenom.

Stars začali zápas intenzívne a energicky, hra bola plynulá, o čom svedčí aj fakt, že rozhodca po prvýkrát prerušil hru až v deviatej minúte, pretože McCormick zahákoval Mikea Modana, za čo si zaslúžil dvojminútový trest.

Presilovky Dallasu v poslednom čase veľmi nešli, a strata Sergeja Zubova sa začína čím ďalej tým viac prejavovať, no tentoraz to bolo inak. Stačilo tridsať sekúnd, aby Robidas z modrej vystrelil a Antti Miettinen strelu dorazil za Theodoreov chrbát, 0:1.

Hviezdam sa navýšiť skóre už nepodarilo, naopak museli ustáť tlak Colorada ku koncu tretiny, veľkú šancu totiž mal nielen Jeff Finger, ale aj John-Michael Liles, a tie Marty Turco hravo zneškodnil.

Presilovky neúspešné

Ako zápas postupne smeroval ku svojmu koncu, takisto ku koncu smerovala aj intenzívna hra Dallasu, v druhej tretine to ešte bolo vyrovnané, no neschopnosť streliť druhý gól bola rozhodujúca.

Oba tímy zaznamenali šesť striel na bránu, Colorado si zahralo dve presilové hry, Dallas o jednu menej no gól v druhej tretine nepadol.

Obrana domácich začali byť viac agresívnejšia, čo robilo problémy Dallasu vo vytváraní gólových príležitostí. Marty Turco podal veľmi dobrý výkon, keď vychytal pár dobrých šancí zo strany McLeoda, takisto nepochodilo duo Hejduk Forsberg a Turco nedal šancu ani protihráčom Laperriere a Stastny. Avšak všetko sa rozhodlo v poslednej tretine.

Forsbergove dve asistencie

V tretej tretine hráči Stars nedokázali nájsť odpoveď na agresívnu hru Colorada, najprv Matt Niskanen bol narazený v druhej tretine na mantinel, v tretej tretine sa ešte vrátil na ľad, no jeho zdravotný stav nebol v poriadku a tak sa zbytku zápasu nezúčastnil.

Zraneniu sa nevyhol ani Brenden Morrow, keď ho Jeff Finger narazil na mantinel a Brenden utrpel menšie zranenie hlavy, no zápas našťastie dohral. Bez ujmy sa neobišiel ani Modano po konflikte s Ruslanom Salejom, na to všetko Stars nedokázali nájsť odpoveď a to nie je pravá tvár Dallasu.

V 8. minúte začal obrat Colorada, Stars nevyužili presilovku, tlak si vytvoril súper až Scott Hannan dorazil puk do bránky po strele Brunettea, 1:1.

V 11. minúte odohrali domáci skvelú presilovku, Brunette tečoval Forsbergovu nahrávku na bránu a zrazu bolo 2:1.

Stars sa ešte snažili vyrovnať skóre, Morrowova snaha o teč Erikssonovej strely však nedopadla najlepšie a tak sa obrat nekonal.

Tri sekundy pred koncom tak Stastny dal gól do prázdnej brány Dallasu, čím spečatil sobotňajší zápas s nie najlepším koncom pre tím z Texasu.

"Robíme si zo seba bláznov, ak si myslíme, že s takýmto výkonom v playoff uspejeme. Tieto zápasy sú pre nás dobré, len sa musíme naučiť ako ich vyhrať, dotiahnuť do víťazného konca. Do konca sezóny už nebude žiaden ľahší zápas, musíme sa do tempa dostať čím skôr."