Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 16. 12. 08 Výlet do Olomouce  D. Brunclík

Včera jsem si udělal výlet za Kometou do Olomouce. Hokej nemá cenu komentovat, ze strany Komety to byla velká slabota, Mora vyhrála zaslouženě, ale to ani není účelem tohoto příspěvku. Chtěl bych Vás jen stručně seznámit s podmínkami, jaké v Olomouci panují, co se stadionu týče.

Jednu věc mají v Olomouci společnou s Prahou. Jednotné ceny. Malé tyčinky, voda, limonáda, pivo, to vše stojí 25,- Kč. Jak legrační, když malá plastová voda stojí stejně jako čepovaný půllitr piva nebo Cola. Tady ale podobnost s O2 Arénou končí. I když, i ta cena je tam ostatně vyšší.

Zvenku vypadá stadion doslova katastrofálně. Místní mu říkají „prasečák“. Rovná střecha, a kolem dokola je vlnitý plech nebo co to je. Vše oprýskané, rezavé. Hnus. Připomínalo mi to ruinu dnes již bývalého brněnského stadionu za Lužánkami, ale bez těch velkých prosklených ploch. Taková ta komunistická klasika. Uvnitř taky žádná sláva. Záchodky nic moc, občerstvení taky žádný velký výběr. A návštěva? Velmi slabá. Na první tým (teď už druhý) první ligy sem přišlo jen pár stovek diváků. Ostuda. Kotel, to byl takový hrozen věrných, rozhodně ale neměl víc než 150 členů. Brněnský kotel byl mnohem větší. Alespoň trojnásobně. A i v publiku se brněnští neztratili. Myslím, že jich do Olomouce přijelo pěkných pár stovek. Z celkového počtu 1500 přihlížejících bych řekl, že necelou polovinu tvořili Brňáci.

Před nějakou dobou se mluvilo o tom, že Olomouc by mohla přetáhnout extraligu ze Znojma. Tedy hlavně Jirka Dopita, že by to udělal. Ale v tomto zařízení hrát extraligu, to by byla jen jedna velká ostuda pro jinak nádherné město Olomouc.

My Brňáci často nadáváme na podmínky v brněnském Rondu, ale čím víc toho člověk vidí, tím víc zjišťuje, že jinde jsou na tom ještě mnohem hůř. To ale nic nemění na tom, že srovnávat se s Olomoucí či Znojmem je nesmysl. Standardy jsou už dneska úplně někde jinde.

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist