Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 14. 7. 04 V NHL se hráči neprodávají, ale mění!  Meky

Tak jsem si právě pročítal jednu diskuzi pod článkem na NHLPro.cz a s hrůzou jsem zjistil, že mezi lidmi je stále zakořeněná představa, že hráči v NHL přestupují za peníze, přesně tak jako třeba v Evropských fotbalových soutěžích.

George81 například píše:

Je to nehorázné že kluby v Evropě dostávají za hráče takové malé částky. Přitom když hráč přestupuje v rámci NHL tak jsou ty částky úplně jiné.

Tak to ale není! V NHL se nepřestupuje klasicky jako v Evropě za peníze, hráči se vyměňují za jiné hráče nebo za možnosti volby ve vstupním draftu. I když klub ze kterého hráč odchází bude platit hráčovi část jeho platu, není to žádná platba za přestup.

Takový Jaromír Jágr je bez částečného placení nevyměnitelný hráč i v NHL, proto Washington přistoupil na částečné placení jeho gáže. Velice podobně na tom byl i Dallas, když se chtěl zbavit Turgeona nebo Guerina. I on nabízel klubům částečnou úhradu jejich mzdy, jinak by ostatní kluby o takovýchto hráčích při jejich současných platech ani neuvažovali.

V NHL je to hlavně o tom, jestli ten který klub dokáže platit hráči jeho plat. Pokud hráč pokladnu klubu neúměrně zatěžuje, vymění ho třeba za jednoho nebo dva hráče s menším platem, popřípadě za možnost volby v onom draftu. A naopak, pokud je klub ekonomicky silný, může hráče s velkým platem uvítat.

NHL je zcela odlišná soutěž postavená na úplně jiných principech, než jsme v Evropě zvyklí. Tenhle samotný fakt ale neznamená, že všechno co je v NHL, je špatně. A to platí i naopak.

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist