Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 15. 2. 05 Úspěch přinesla zlepšená koncovka  meky

Oproti předešlým dvěma zápasům proti Švédsku a Finsku, čeští hokejisté dokázali proměnit své gólové příležitosti a porazili Rusko 4:3.

Při výluce v NHL bylo jasně patrné, že všichni tři soupeři jsou velmi kvalitní a zápas s Ruskem to jenom potvrzoval. Češi však nehráli tak fyzicky jako proti finům a švédům, jakoby nestačili ruské hráče u mantinelu dobruslit.

Rusové z počáteční převahy nedokázali vytěžit zhola nic a tak uděřil Český národní tým. Marek Židlický se vydal na svůj oblíbený ofenzivní výlet, nadělal v obraně soupeře zmatek a v pohodě hrající Václav Prospal jej našel před brankou zcela nekrytého.

Druhou branku zápasu vstřelil Hlaváč, když podobně jako při prvním gólu Židlický, přečíslil obranu soupeře František Kaberle. Na tři nula zvašoval v přesilovce přesnou tečí Bulis. Rusové v zápětí snížili Afanasenkovem, ale tříbrankvé vedení vrátil národnímu týmu Hlaváč, po prefektní narážečce s Výborným.

Za stavu 4:1 češi polevili, míň bruslili a nebyli již tak důrazní v koncovce. Rusové však trestali pouze dvakrát a druhý gól vstřelili až tři vteřiny před koncem.

Český národní tým, tak zaslouženě obsadil na Švédských Hrách druhé místo. K triumfu chyběl dostatek důrazu a přesnosti v koncovce, herně byl totiž český tým nejlepší.

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist