Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 15. 2. 04 Proč mě Mike Modano štve?  Meky

Po léta spolehlivý tahoun Dallasu je v největší krizi své kariéry. Časopis ProHockey o něm jednou napsal, že nikdy nemá špatnou sezónu. A ejhle. Mizerná sezóna je tady. Mike Modano nestřílí góly, nevypracovává šance ani zdaleka tak, jak jsme u něho byli zvyklí. Po odehraných 52 zápasech má na svém kontě 9 branek a 22 asistencí což je 31 bodů.

Pokud bude takhle pokračovat, může mít na konci sezóny tak 13 branek a 34 asistencí, což je 47 bodů. Jeho doposud nejhorší výkon je ze sezóny 1990/91, kdy získal 64 bodů. Nejde ale jen o jeho osobní statistiky, jde o hru týmu. Pokud by Modano bodoval jako obvykle, měl by Dallas o takových 10 bodů v tabulce více a s mírným náskokem by vedl Pacifickou divizi. Pokud se Modanovi v minulosti nedařilo v ofenzívě, pomohl v obraně, jenže ani tam letos nehraje dobře, -17 ve statistice +/- bodování je dostatečně výmluvných.

Paradoxně může mít jeho špatná hra i pozitivní dopad na ostatní hráče. Jsou totiž nuceni přebírat větší díl zodpovědnosti na svá bedra. A v play – off by potom nebylo pro soupeře tak jednoduché hlídat pouze Modanovu lajnu, tedy pokud se tam Dallas dostane. (Dallas dnes dělí od 9. místa dva body a to má zápas k dobru) Co potom? Bude se rozprodávat mužstvo? Vždyť polovina kádru má klauzuli „No trade“. A kdo by předražené hvězdy zaplatil, uvážíme-li dnešní situaci, kdy se neví kdy a zda vůbec příští ročník začne?

Pokud se Mike nezvedne, bude se Dallas do play – off dostávat horko těžko…

Weblog

Předchozí - MF Dnes opět boduje
Následující - Tabulka Západní konference NHL

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist