Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 11. 3. 06 Pro koho je výměna Škouly výhrou?  R. Štolpa

Těsně před uzávěrkou přestupů vyměnil Doug Armstrong Martina Škoulu společně se Shawnem Bellem do Minnesoty za Willie Mitchella a druhou volbu v draftu roku 2007. Pro koho je tahle výměna vlastně výhodná? Ač se to zdá velmi nepravděpodobné, možná pro všechny.

O Škoulově možné výměně se spekulovalo v podstatě celou sezónu. Pokud nebudeme počítat Johna Erskina, jenž do základní sestavy nepatřil, byl Martin v defenzívě Dallasu zřejmě tím nejslabším článkem.

Nutno přiznat, že od počátku byl v Dallasu pod velkým tlakem. Přišel jako volný agent bez omezení a s platem 1,5 milionu nebyl zrovna nejlevnější. Vedení v něm prý vidělo nového Darryla Sydora, který zažil v Dallasu nejlepší léta své stále ještě aktivní kariéry, což byla představa zřejmě nereálná.

Škoula sice podával spolehlivé výkony v defenzivě, ale chyběla potřebná přidaná hodnota v podobě vyšší bodové produkce. Je sice pravda, že více bodů se čekalo i od Daleyho a Robidase, ale jejich finanční ohodnocení se pohybuje v trochu jiných dimenzích.

Zkrátka Škoula sice nehrál špatně, ale v případě možné výměny byl první na ráně.

Nějak tak podobně na tom byl Shawn Belle. Ten přišel v létě 2004 výměnou za Jasona Bacashihuu a Stars do něj vkládali velké naděje. Jenže letošní přechod z juniorů na farmu se mu příliš nevydařil. Po zranění, jenž ho postihlo v průběhu sezóny se sice vrátil v lepší formě, přesto byl tak jako Škoula "první na řadě".

Armstrong se totiž snažil v obraně Stars trochu přitvrdit a když se tak do ní podíváte, není se mu ani co divit. Před výměnou byste v ní důrazného defenzivního levorukého obránce hledali marně a že v play off bude přitvrdit potřeba nemusím snad ani připomínat.

V tomto je Willie Mitchell volbou bezpochyby dobrou a jeho příchod bude na hře Stars určitě znát. Jenže po sezóně se stane volným agentem bez omezení a podepsat ho bude velmi složité. Mitchell bude zřejmě požadovat víceletou smlouvu, někde okolo třech milionů dolarů a to mu v Dallasu zřejmě nebudou moci nabídnout.

Nemohli by to ani v Minnesotě a to pro ně byl zřejmě jeden z hlavních impulsů pro výměnu. Martin Škoula bude i v příští sezóně pobírat zhruba 1,5 milionu, což se Wild celkem hodí. Jako bonus mají Shawna Bella za něhož je volba v druhém kole draftu 2007 celkem dobrá protihodnota. Pokud by se Wild v příští sezóně dostali do play off a tam se probojovali daleko, Dallas by dostal o poznání horší než 30. místo, ze kterého byl Belle vybrán.

Celá výměna se zřejmě uzavře až někdy v létě. Dallasu se může Mitchell osvědčit a Hvězdy mohou v play off dojít velmi daleko. Pak by jej mohli v létě podepsat, ovšem museli by pro něj najít v rozpočtu místo, což bude malinko problém. Již dnes je jasné, že od léta bude mít lepší smlouvu Philippe Boucher a Marty Turco, navíc pokud bude chtít vedení udržet Jasona Arnotta, bude muset zřejmě také trochu přidat. Pak už mnoho prostoru nezbývá. Snad jen odchod Janne Niinimyy by mohl uvolnit potřebné finance, jenže kdo o něj bude mít při jeho více než dvoumilionovém platu zájem?

V tom nejhorším případě může Dallas vyjít z výměny jako ožebračený chudák. Stars mohou vypadnout v prvním kole a Mitchel v létě podepsat někomu jinému. Pak by byla volba ve druhém kole draftu opravdu jen malou náhradou za dva solidní obránce.

Souvislosti

Weblog

Předchozí - Vokoun necítil důvěru
Následující - Stars link 1

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist