Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 22. 8. 05 Nová pravidla v NHL  R. Štolpa

Zapomeňte na starou NHL

Nadcházející sezóna v NHL bude po roční výluce vyjímečná hned několika důvodů. Díky platovým stropům se v již delší dobu běžícím přestupním termínu rázně promíchaly soupisky jednotlivých klubů. Dokonce až takovým způsobem, že letos si na Stanley Cup může brousit zuby téměř polovina všech týmů.

Nová kolektivní smlouva však přináší i další změny. Nové arbitráže o které mohou nyní požádat i kluby nebo třeba nová pravidla pro hru samotnou. A měnit se v NHL bude téměř vše na co si vzpomenete. Rozměry třetin, rozměry brankářské výstroje, pravidla pro posuzování zakázaného uvolnění a postavení mimo hru a další a další.

Mezi nejzajímavější, doposud v podstatě nevyzkoušené, můžeme počítat zejména dvě pravidla týkající se Icingu a vyhození puku do hlediště. Pokud totiž hráč vyhodí ze své obranné třetiny puk mezi diváky, vyslouží si dvouminutový trest. Pokud bránící se tým vyhodí touš na zakázané uvolnění, nesmí v přerušené hře střídat.

I tomu kdo nikdy sám hokej nehrál musí být jasné, že obránci, kteří pouze vyhazují puk ze třetiny, jsou nyní trenérům v podstatě na obtíž. Mnohem větší prostor dostanou beci nápadití a tvořiví, kteří budou muset přelstít napadající forwardy opravdovým hokejovým umem. Co to přinese hokeji snad nemusím ani zmiňovat.

Když k tomu připočítám vyzáblejší gólmany a nové postavení mimo hru na obou čarách máme se opravdu na co těšit.

A to vůbec nemluvím o tom neskutečném hladu po NHL. Už aby to začalo!

Souvislosti

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist