Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 28. 4. 04 Niko Kapanen na MS  Meky

V pondělí 26. dubna jsem měl možnost shlédnout utkání Finsko – Ukrajina na právě probíhajícím Mistrovství Světa v ledním hokeji. Zaměřil jsem se na sledování Niko Kapanena a zde jsou některé moje poznámky.

Niko nastoupil ve středu druhé útočné formace. Pravidelně chodil na přesilové hry jako centr a dvakrát nastoupil i na pravém křídle přesilovkové sestavy vedle kapitána Olli Jokinena. V oslabení se objevil na ledě jenom v jednom případě.

Za celý zápas odehrál celkem 22 střídání. V první třetině 8, ve druhé třetině také 8 a ve třetí třetině 6. V útoku s ním nastupoval na led Timo Pärssinen a Jukka Hentunen.

Dvakrát vystřelil na bránu. Jednou v první třetině a jednou ve třetí. Ve druhém případě skóroval backhandovou kličkou mezi betony gólmana Simčuka. Při zakončení nebyl nikým atakován a na kličku měl dostatek času.

V oslabení zblokoval jednu střelu. Ve dvou rychlých protiútocích přesně a nápaditě přihrával. V obou případech z toho byla velmi dobrá příležitost.

Postavil se celkem k 11 vhazováním, z nichž 6 vyhrál a 5 prohrál (úspěšnost 54,5%). Kapanen předvedl dobrý pohyb, techniku hole a cit pro přihrávku. Téměř nechodil do soubojů u mantinelu a před brankou se objevil jen velice zřídka. Velmi dobře bránil a snažil se organizovat i hru obránců.

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist