Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 12. 7. 04 NHL je nemocná  Meky

Web iDnes zveřejnil článek o odchodech hráčů NHL do Evropy pod názvem Nejen Evropané míří do Evropy a já nemohu nezareagovat na příspěvek v diskuzi pod článkem.

Platy hráčů

Ano, platy hráčů narostly do nehorázných výšin. Není to ovšem až zas tak úplně vina hráčů. On je zde taky management těch klubů, který těm hráčům ty peníze dá. Až donedávna se sumy za hráče šplhaly stále výš a výš. Až nová kolektivní smlouva, s ní spojená nejistota a nová situace, zdá se, přináší alespoň náznak vystřízlivění. Konečně snad začnou manažeři rozumně uvažovat.

NHL je pro Evropana neatraktivní

Tohle je velice subjektivní hledisko. Všichni víme, že se hraje v NHL trochu jiný hokej než u nás v Extralize. Myslím, že v žádné jiné soutěži na světě nehraje tolik tak kvalitních hokejistů jako v NHL. O kvalitě a atraktivitě NHL nemůže být pochyb.

Lidi nechodí protože nepadají góly

Že lidi nechodí na hokej kvůli malému množství branek, je mýtus. Tak třeba v Dallasu hned počátku uplynulé sezóny skončila dlouhá šňůra vyprodaných zápasů v řadě a to i přesto, že Hvězdy hrají v posledních dvou sezónách o poznání ofenzivněji. Fakt, že lidi na hokej nechodí, má v každém městě trochu jiný důvod.

Třeba v Dallasu jsou hodně drahé vstupenky (jedny z nejdražších v NHL) a z hokeje se stal sport pro bohaté. Když chce skalní fanoušek vidět co nejvíce zápasů, tak se mu to hodně prodraží. A což teprve, kdyby chtěl vzít celou rodinu. Proto dá přednost sledování zápasu v televizi. Navíc Stars před sezónou ztratili kapitána Hatchera, jenž byl jedním z těch hráčů, kteří diváky do hlediště táhli.

Weblog

Předchozí - Phoenix posiluje
Následující - Richard Matvichuk je Ďábel

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist