Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 20. 3. 05 Návštěvnost čtvrtfinále play off  meky

Sesumíroval jsem si návštěvnost jednotlivých utkání ve čtvrtfinále play off České pojišťovny a výsledkem jsou docela zajímavá čísla.

Hokej diváky zajímá

Bylo odehráno celkem 26 utkání na které se přišlo podívat celkem 192223 diváků, což dělá průměrnou návštěvu 7689 diváků. Velmi pěkné číslo.

Nejmenší čísla

Nemíň lidí bylo zvědavo na první domácí zápas Kladna a to 4653 diváků. Série s nejmenší průměrnou návštěvou byla ta mezi Zlínem a Litvínovem 6529 diváků, což je dáno zejména nízkou kapacitou obou stadionů. Ve všech ostatních sériích měl minimálně jeden tým kapacitu hledišťě převyšující 9 tisícovek.

Nejvyšší čísla

Nejvíce diváků navštívilo sérii Slavie s Libercem 57420 a právě tato série drží i největší průměrnou návštěvu 8202 diváky. Může za to zejména Sazka Arena, která má ze všech stadionů největší kapacitu a na rozhodující sedmé čtvrtfinále přišlo rekordních 14729 diváků.

Dnes vyprodáno!

Vyprodáno bylo celkem devět utkání, což činí plných 36% všech zápasů. Vyprodaly se všechny zápasy v Litvínově 7000 diváků, všechny zápasy v Liberci 5080 diváků a tři ze čtyř zápasů v Pardubicích 9300 diváků.

Rekordní série Slavie – Liberec

Právě rekordní série Slavie s Libercem může být v semifinále překonána jen velice težko. Jediná možnost překonání je v sérii Zlína s Vítkovicemi a to za předpokladu, že se odehraje 6 utkání a všechny budou vyprodána. Pak by průměrná návštěva činila 8215 diváků. Absolutní rekord 14729 diváků na jedno utkání však už letos nikdo nepřekoná.

Slavia má náskok

Ze statistik je evidentní, že play off 2005 táhne diváky do hokejových hal a to je jen dobře. Pokud by kluby jako třeba Zlín, Liberec nebo Litvínov disponovaly halami s větší kapacitou a prodávaly vstupenky tak jako Slavia, prodaly by lístků mnohem víc. O tom jsem přesvědčen.

Česká pojišťovna play off 2005

Weblog

Předchozí - Všechno je jinak, Pardubice postupují
Následující - Zlín nebo Vítkovice?

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist