Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 10. 12. 04 Na tahu jsou majitelé klubů NHL  Meky

V noci na dnešek se sešli představitelé NHL a NHLPA ke společnému jednání, které iniciovali představitelé hráčské asociace. K mírnému překvapení si hráči přichystali ještě větší ústupky než zámořská média původně předpokládala.

Plošné snížení platů

Hráči totiž navrhují plošné snížení platů v průměrné výši 24% namísto původních 10%. Což můžeme považovat za opravdu citelné a razantní snížení.

Daň z luxusu

Daň z luxusu by pak měla být posunuta k hranici 45 milionů dolarů od které by platil klub pokutu 20 centů za každý dolar přes limit. Při překročení hranice 50 milionů dolarů by se daň zvýšila na 50 centů a konečně u hranice 60 milionů na 60 centů.

Podle představitelů hráčské asociace by měly všechny navrhované změny přinést do pokladen klubů už v téhle sezóně 269 milionů a v následujících třech letech až 508 milionů.

V zásadě se dá říct, že hráči navrhli maximum možného. Pokud majitelé nebudou ochotni vyjednávat ani při současní situaci, můžeme se s letošní sezónou rozloučit.

Vlastníci by si měli zamést před vlastním prahem. Vždyť to byli oni, kdo nabízeli každý rok větší a větší bonusy nováčkům nebo třeba horentní sumy volným agentům.

Tak jako tak budeme ve středu chytřejší. V úterý mají totiž majitelé na další schůzce vyložit karty na stůl.

Související odkazy

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist