Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 6. 1. 06 Marty Turco, Hvězda z Dallasu  R. Štolpa

Marty Turco

Jak psal minulý týden David Brunclík a Mark Stepneski, objevily se spekulace o možném odchodu Marty Turca do Detroitu. Marty se totiž měl stát v létě volným agentem bez omezení (UFA) a právě v Detroitu končí oběma gólmanům smlouva.

To by samo o sobě nebylo nic tak výjimečného, kdyby Detroit nebyl top týmem západní konference a celé NHL a kdyby Marty před působením v Dallasu nechytal několik sezón v Michiganu. To už by jeho odchod dával smysl.

Přiznám se, že se mě zmocnila trochu bezmoc. Do té chvíle mě něco podobného nenapadlo ani ve snu. Sice mě ze spaní občas budí Guerin, ale Turco zatím naštěstí ne… Okamžitě jsem si vybavil jak nám právě do Detroitu před sezónou 2003/04 odešel kapitán Derian Hatcher, jehož odchodu při současné konstalaci pravidel a platového stropu dnes lituji opravdu málo.

Navíc jsem si ani nedovedl představit jak Turco obléká ten červenobílý dres, jak v něm chytá a jak skvěle rozehrává puk před forčekujícími útočníky Dallasu…

Nemluvě ani o tom jak jsem si Martyho zvykl vídat v tom dresu s hvězdou na prsou. A ta hra holí! Je úžasné vidět Turca, jak míří za branku za nastřeleným pukem a s klidem a přesností rozehrává. Není to žádný taktický pokyn, žádná natrénovaná záležitost, je to jeho přirozenost. Kdyby jste ho v brance přivázali ocelovým lanem, stejně je přetrhne. Marty zkrátka miluje hru s pukem.

Jsem hrozně rád, že o nic z tohohle všeho nepřijdu. Marty Turco totiž podepsal na další čtyři roky.

Souvislosti

PS

A jen tak mimochodem, byli jsme hned za Dallas Stars.com druhým serverem na světě, který přinesl zprávu o Turcově nové smlouvě…

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist