Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 28. 3. 05 Klíčový Leoš Čermák  meky

I ve druhém zápase Liberce v Pardubicích sahali Bílí Tygři po vítězství, ovšem nakonec odešli z Duhové arény i podruhé s prázdnou. Klíčový okamžik utkání přišel zřejmě ve 14. minutě třetí třetiny.

Petr Koukal zastavil unikajícího Leoše Čermáka pouze za cenu nedovoleného zákroku. Když se mu snažil zezadu zvednout hokejku, Čermák s ní hbitě uhnul. Odměnou mu byla Koukalova hokejka zaklíněná pod plexi a výsledkem zraněné oko.

Leoš Čermák utkání samo sebou nedohrál, oko se mu zalilo krví a ještě dnes na ně nevidí pořádně. Pro Liberec je to ztráta nenahraditelná. Čermák byl jedním z hlavních tahounů mužstva. Jeho bojovnost, nasazení, překvapivá a přesná střelba byly vzorem celému týmu. V devíti zápasech získal sedm kanadských bodů (3+4). Podle lékařů by nemělo zranění zanechat na Čermákově zraku trvalejší následky, což je jedině dobře.

V následné čtyřminutové přesilovce pak Liberec chyboval a Jiří Dopita z brejku rozhodl.

Nechápu ale, jak je možné, že Koukal pokračuje dál v sérii bez disciplinárního trestu. I když přihlédnu k faktu, že jeho faul byl neúmyslný, nevidím jediný důvod, proč by neměl být potrestán trestem na několik utkání. Přinejmenším do konce semifinálové série.

Souvislosti

Česká pojišťovna play off 2005

Weblog

Předchozí - Únorová statistika Stars cz
Následující - Klíčové koncovky utkání

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist