Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji

30. 3. 05 Klíčové koncovky utkání  meky

Už jsem několik dní o play off nepsal, natož pak o sérii mezi Zlínem a Vítkovicemi, přestože vše sleduji velmi poctivě. Tenhle spot jsem chtěl napsat už po čtvrtém semifinálovém zápase. Nakonec jej tedy píšu po šestém a dá se říct, že je v podstatě stejný, jaký by byl po tom čtvrtém utkání.

Vítkovické koncovky

Chtěl jsem poukázat na výborné koncovky Vítkovic, které dokázaly rozhodnout vyrovnaná utkání ve svůj prospěch. Dokázaly to hned v prvním utkání ve Zlíně, kde rozhodly v samostatných nájezdech. A dokázaly to i ve třetím zápase, kdy poprvé v semifinále hostily Vítkovice Zlín a Vladimír Vůjtek vstřelil v prodloužení překrásný gól.

Hamé kontruje poprvé

Dva velmi vyrovnané zápasy, které mohly dopadnou jakkoliv. Právě tahle schopnost dělila po čtvrtém utkání Zlín a Vítkovice. Hamé ovšem dokázalo zareagovat. V domácím zápase smazali zlínští dvoubrankovou ztrátu ještě do první přestávky a ve třetí třetině dvěma brankami rozhodli. Nic na tom nemění ani fakt, že vítěznou branku si do sítě srazil sám Marek Pinc. Medvědi jakoby najednou uvěřili svým schopnostem a trápící se Balaštík lehce vstřelil branku jistoty.

Hamé kontruje podruhé

Šesté utkání na ledě Vítkovic začali lépe hosté. Nejprve vstřelili první branku Eratem, domácí srovnali. Pak odskočili dokonce na dvě branky zásluhou Romana Hamrlíka a Ondřeje Veselého, ale domácí Vítkovice opět srovnaly. Mimochodem vítkovické závěry jsou neskutečné.

Zlín ale oplatil soupeři stejnou mincí a rozhodl další vyrovnaný zápas ve svůj prospěch v penaltovém rozstřelu, když se trefil Hamrlík, Čajánek i Barinka. Zlín vyhrál penalty 3:0, srovnal vítězné koncovky na 2:2 a sérii na 3:3.

Penalty zřejmě domácím týmům nevoní. Ani Vítkovice v nich nebyly doma prorokem a série se bude rozhodovat v sedmém zápase na apríla ve Zlíně.