Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 4. 3. 07 Jak posílily týmy na západě?  D. Brunclík

Letošní uzávěrka přestupů byla velmi rušná, a to navzdory přemrštěným cenám za přestárlé veterány. Jak tyhle změny zamíchaly jednotlivými týmy v Západní konferenci? Kdo byl na trhu štikou a kdo leklým kaprem?

Hodně aktivní byly týmy Dallasu, San Jose a Vancouveru. Totéž se dá říci i o Calgary, Nashvillu a Detroitu. Anaheim a Minnesota naopak moc aktivní nebyli.

Dallas

Dallas jednoznačně posílil. Odešel na lavičce vysedávající Mathias Tjärnqvist a Jaroslav Modrý. Přišel Ladislav Nagy, Nolan Baumgartner a Mattias Norström. Jednoznačné posílení kádru. Nagy pomůže útoku, Norström obraně a zároveň dá hráčům větší jistotu při útočném snažení. Nagy se rozjíždí pomalu, ale jistě. V útoku Mika Ribeira našel svoje místo a začíná pravidelně bodovat. Více se však očekával příchod střelce, ale podle Kena Hitchcocka, bývalého trenéra Stars je příchod Norströma v podstatě stejný jako příchod střelce. Tedy že dopad je obdobný. Baumgartner si moc nezahraje, to je jisté.

San Jose

San Jose získalo Billa Guerina a Craiga Riveta, přišlo však o dva tvrdé odolné hráče – Ville Nieminena a Scotta Parkera, kteří jsou pro playoff potřeba. Bill Guerin je sice letos ve střelecké formě, ale jeho hloupé fauly, nesčetné ztráty puků a špatná obraná hra jsou pro tým spíše přítěží. Uvidíme, jak zapadne do první lajny San Jose, s Joe Thorntonem již hrával, takže by jejich souhra nemusela na sebe dlouho čekat. Craig Rivet pomůže vyztužit obranu, která je u Sharks slabinou. Je totiž hodně mladá a v playoff mohou zkušenosti chybět.

Anaheim

Anaheim měl zájem o velké množství hráčů, kteří byli na trhu, nakonec však žádnou velkou výměnu neudělal a získal jen Brada Maye. Hráč pro playoff jako dělaný. Jeho problémem jsou však častá zranění. Ducks navíc přišli o obránce Shana O’Briana. Zaskakovat za něj bude nejspíše Rick Jackman. A nezapomeňme, že Pronger a Niedermayer budou na ledě každý kolem 30 minut. Anaheim tedy věří svým hráčům. Všichni ale víme, jak se na jejich výkonech projevilo zranění několika klíčových hráčů, za které neměli adekvátní náhradu.

Minnesota

Obdobně jako Anaheim postupovala i Minnesota. Wild žádnou zásadní výměnu neudělali a v podstatě se dá i v tomto případě říci, že věří kádru, který mají a zejména systému, který hrají.

Nashville

Zajímavě posílil i Nashville. Vitalij Višněvskij je určitě platným hráčem, nad Peterem Forsbergem však visí řada otazníků. Zejména kvůli jeho častým zraněním. Cena za něj byla hodně vysoká a pokud by neměl v playoff hrát, Nashville by si mohl tuto posilu ještě vyčítat. Každá posila je risk, ale přece jen u Forsberga jsou zdravotní problémy součástí každé sezóny. Pokud by však zůstal po dobu playoff zdravý, Nashville by mohl jít hodně daleko.

Vancouver

Vancouver tak trochu nenápadně posílil. Získal obránce Brenta Sopela a do útoku Bryana Smolinskiho. Dva celkem dobří hráči, nicméně ani jeden z nich není žádnou velkou hvězdou. Smolinski ale bude v playoff hodně platný. Vancouver navíc o žádného hráče nepřišel. Oba dva hráče navíc získali ve srovnání s ostatními týmy poměrně levně.

Calgary

Calgary provedlo celou řadu výměn a dá se říci, že posílili. Odešel nevýrazný Jamie Lundmark, obránce Brad Ference a zraněný Chuck Kobasew. Útok posílil zkušený Craig Conroy a dříč Wayne Primeau, obraně pomůže David Hale a Brad Stuart. Calgary vylepšilo už tak dobrý kádr.

Detroit

Detroit provedl jednu z největších výměn, když angažoval Todda Bertuzziho. Ten je zároveň největším otazníkem, protože od října loňského roku neodehrál jediný zápas. Jeho záda nemusí opět vydržet. Detroit jej získal poměrně levně, takže zase až tak moc neriskuje. Další posilou je letos se trápící Kyle Calder. Odešel letos také méně výrazný Jason Williams. Bude hodně záležet na tom, v jaké formě se Bertuzzi vrátí a zda-li mu zdraví i nadále vydrží. Wings měli dobrý kádr i před uzávěrkou přestupů, mají i po ní.

Resumé

Sečteno a podtrženo, nejlépe mi vychází posily Dallasu, San Jose a Calgary. Velice dobře posílili, ale zároveň nejvíce zariskovali, Red Wings a Predators. Anaheim a Minnesota na tom zůstali v podstatě stejně, Anaheim možná i maličko oslabil. Neexistuje však žádná přímá úměra mezi počtem posil získaných před uzávěrkou přestupů a počtem Stanley Cupů. Anaheim tedy může klidně dojít až na vrchol.

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist