Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 24. 12. 08 Havlíčkův Brod  D. Brunclík

Opět jsem se vypravil za Kometou, tentokrát do Havlbrodu. Stejně jako minule v Olomouci, i tady jsem byl očarován městem samotným. Havlíčkův Brod je rozhodně jedno z nejhezčích českých měst. V hotelu U zlatého lva jsme se velmi dobře najedli, prostředí velmi pěkné.

Před stadiónem socha znázorňující brusle, pocta Josefu Vašíčkovi. Stadión na poměry první ligy celkem slušný. Obyčejný, nic extra, ale velmi slušný. Jen tam byla pořádná zima. Nevýhodou bylo také to, že podlahu tvořil beton, který byl natřený, a pořádně to klouzalo, hlavně díky tomu, že venku pršelo a mokro tak bylo i uvnitř. V Brně je alespoň mezi sedačkami na zemi taková nějaká guma. Další nevýhodou byla stříška na trestnou lavicí. Byla vysoká a nebylo přes ni vidět. Ale celkový dojem byl OK, proti Znojmu či Olomouci luxus.

Poměrně malá návštěva, ale co čekat od tak malého města. Celkem 2600 fandů (i když to je nesmysl, aby přišel takto zaokrouhlený počet), z toho 700-1000 z Brna. Domácí nemají kotel, snad jen pár bubeníků, zbytek jsou normální občané. Moc lidí v dresech či šálách jsem neviděl. Brněnský kotel dokázal přeřvat všechno. Domácí bylo hodně slyšet až za rozhodnutého stavu, kdy brněnský kotel naopak oněměl.

Výkon Komety byl katastrofální. Nešlo jim snad vůbec nic. Každou třetinu odehráli 8 minut v oslabení. Hrůza, tohle už se stává pravidlem. Za zmínku stojí výkon sudích. Hlavní sudí Ondřej, pomezní Jirka a Jílek. Horší výkon sudích jsem neviděl. Navíc byl jejich výkon i velmi jednostranný. Nutno dodat, že většina vyloučených na straně Komety byla oprávněných, ale některá vyloučení si sudí vymysleli. Stejně tak pomezní několikrát zaváhali. Jednou nebyl puk ani na modré čáře, byl tedy ještě v pásmu, a přesto byl odpískán offside. Poslední tři zápasy si sudí na Kometě pořádně zgustli. Brňáci jsou na to svým způsobem zvyklý. Ale co je moc, to je moc. Liga by s tím měla něco dělat. Minule s Kadaní to byla podobná hrůza. Navíc mám pocit, že sudí někdy nesmyslně kompenzují (jednou ve prospěch Komety), což je špatně. Hodně často si taky vyberou jeden zákrok, kterých je v zápasu asi tak 20 a oni písknou jeden, dva. Nechápu. Buď pískám vše anebo nic. Jednoznačně sudí v první lize neznají míru. 19 dvouminutových trestů pro Kometu, s tím se prostě vyhrát nedá, v tomto je výsledek zápasu ještě milosrdný. K tomu ještě jedna pětka a do konce zápasu.

Taky nechápu, kde Kometa vzala 30 střel na branku, neboť publikum neustále čekalo na nějakou střelu a ta nikde.

Až na hru Komety a výkon sudích to byl velmi pěkný výlet.

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist