Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 19. 2. 06 Fini byli lepší  R. Štolpa

Ve včerejším večerním zápase změřili své síly naši hráči s týmem Finska. Vítězně vyšli ze souboje Finové a je třeba říct, že zcela po zásluze. S výjimkou první poloviny první třetiny lépe bruslili, vyhrávali souboje u mantinelu i v předbrankovém prostoru, kde se zpravidla vyhrávají zápasy.

Český tým sice předvedl oproti prvním dvěma zápasům zlepšený výkon, na v pohodě hrající Finy to však nestačilo. Češi mají snad největší problém v útočné fázi. Jejich bruslení je pomalé, přihrávky jsou bez nápadu, akce bez zakončení. Pokud už k nějakému zakončení dojde, útočníci v něm se železnou pravidelností selhávají. Vždyť pět z osmi našich branek vstřelili obránci.

Je evidentní, že Hejduk se letošní sezónu opravdu trápí, když se k němu přidá matný Lang s Ručinským, hrajeme v podstatě jen na jednu ofenzivní formaci. I první útok nepředvádí optimální výkony. Prospalovi chybí potřebná jiskra, Straka se nedokáže prosadit v koncovce. Snad jen Jágr hraje dobře. Ještěže nastoupí Kotalík, který ani nebyl informován, že je naším náhradníkem. Kdyby to tak byla jediná Hadamczikova chyba…

Finové z Dallasu

Ve finském dresu nastoupili celkem čtyři hráči Dallasu a rozhodně se neztratili. Niko Kapanen šéfuje třetí, obranné formaci a na křídle má Niklase Hagmana. Jussi Jokinen nastoupil na levém křídle druhé formace vedené jeho jmenovcem Ollim. Stejně jako Kapanen předčili v pohodě své české soupeře při většině vhazování a to jsou v NHL v této disciplíně podprůměrní. Poslední Jere Lehtinen nastupuje na pravém křídle elitní formace a dvěma svými góly Čechy popravil. Jussi mohl pečetit výsledek gólem do prázdné branky, ale naši hráči jej o puk připravili.

Čeští trenéři zřejmě vůbec nesledovali přesilovky Finska, protože nevím jak si jinak vysvětlit fakt, že Lehtinen během úvodních 25 minut zápasu třikrát ohrozí Vokouna ze svého oblíbeného místa pohotovou střelou.

Lehtinen se však dokázal prosadit v jiných situacích. Ve druhé třetině pohotově poslal puk do sítě, když Tomáš Kaberle po střele od modré puk pouze ztlumil. Druhý gól přidal Jere ve třetí třetině, jak jinak než pohotově. Přesně tak jak Jereho známe. Kubina si v rozhodující chvíli namísto bránění Lehtinena upravoval svou helmu…

Když bychom si rozebrali inkasované góly, zjistíme, že při prvním chyboval Malík, když se nepostaral o přihrávku Koiva na Jokinena, u druhého zaváhal Tomáš Kaberle. Při třetím měl zřejmě lépe přikrýt první tyč jinak velmi dobrý Tomáš Vokoun a o lajdáctví Kubiny při čtvrtém gólu jsem již psal.

Zřejmě nejlepším hráčem byl Marek Židlický, jenž nebyl ani u jediné obdržené branky a který navíc dvěma góly zachránil náš národní tým před úplnou ostudou. Tristní to bilance před předpokládaným čtvrtfinálovým zápasem s vynikajícím Ruskem, popřípadě Slovenskem.

Zraněný Jágr

I když byl faul Ruuttua na Jágra nesportovní a hrubý, přestože takový zákrok podle mého názoru nemá na Olympijských hrá co dělat, neboť taková hra nemá vůbec nic společného s duchem Olympismu, neodpustím si jednu poznámku.

Jakpak by asi dopadl Jaromír Jágr, v hlemě se kterou nastupuje v NHL? Chabá prehistorická Jofa mu mnoho ochrany neposkytuje. V NHL ji má zakázanou. Asi lidé v NHL vědí proč tomu tak je…

Weblog

Předchozí - Škoula zůstal na tribuně
Následující - Vokoun necítil důvěru

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist