Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji

7. 3. 05 Elití formace jistily dvouzápasový náskok  meky

Pálffy popostrčil Slavii

Ve čtvrtfinálové sérii mezi Slavií a Libercem vedou po dvou zápasech Slávisti 2:0. Příčinu stoprocentní domácí úspěšnosti Slávie můžeme najít v produktivní hře elitní formace.

Útok Tomica – Stümpel – Pálffy se totiž postaral ve dvou zápasech o celkem pět branek. V prvním zápase za vyrovnaného stavu 2:2 byl vyloučen Jaroslav Modrý a Pálffy se Stümpelem zajistili Slávii dvoubrankové vedení. V samotném závěru pak přidal Pálffy druhý gól a uzavřel skóre zápasu na 5:2 pro domácí.

I ve druhém utkání hrála první řada prim. Když v 16. minutě Pálffy našel mezeru mezi Hniličkovými betony, vedla už Slavia o dvě branky. Liberečtí dokázali do konce první třetiny snížit a jednobrankovou ztrátu drželi velmi dlouho. Rozhodnutí přinesl v 58. minutě kdo jiný než Žigmund Pálffy.

Mladí Tygři zatím nekoušou

První útok Liberce se předvedl ve zcela jiném světle než te slávistický. Mladí tahouni liberecké ofenzivy R. Vrbata – Nedorost – Kotalík se totiž ani v prvním ani ve druhém utkání s výjimkou jedné asistence Aleše Kotalíka nedokázali bodově prosadit. Jinak slušně hrající Václav Nedorost si ve dvou zápasech vysloužil celkem čtyři menší tresty.

Pokud chtějí Býlí Tygři sérii zkomplikovat, budou muset najít recept na první slávistickou formaci a liberecká pak bude muset zapnout vyšší rychlost.

Perníčková elita

I Pardubičtí vedou po dvou zápasech 2:0 jako Slavia a i zde můžeme najít rukopis elitní formace, i když sestava Mikeska – Bulis – Hejduk nastupuje až jako druhá. V prvním zápase za stavu 2:1 poslal v přesilovce Kladno do kolen Michal Mikeska, když si pěkně vybruslil zpoza branky a přesně mířil.

Ve druhém zápase pak Perníkáři nepovolili Kladnu žádné komplikace. V úvodu první druhé a třetí třetiny vstřelili po jednom gólu a ve 49. minutě dokonce Jan Bulis zkompletoval svůj čistý hattrick.