Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 1. 4. 08 Doba temna?  D. Brunclík

V poslední době mám občas pocit, že reakce fandů Stars na poslední nepříliš dobré výsledky svého oblíbeného klubu jsou až příliš hysterické, emotivní, bezmyšlenkovité, kritické, ukvapené.

Měsíc březen Hvězdám nevyšel, o tom není pochyb. Rozhodně si však nemyslím, že je to důvod k tomu odvolávat trenéra, či provádět jiné podobné soudy. Na podobné úvahy je čas po skončení aktuální sezóny. Krize jako tato sedne občas na každý tým, jde jen o to, aby se z ní tým co nejdříve dostal. Navíc, Stars se z této krize už pomalu dostávají.

Výměna Brada Richardse byla dlouhodobým plánem, ne jen posilou na jedno playoff. Jeho sžívání s týmem probíhá pomaleji než se čekalo, nicméně velké hvězdy si po výměně obvykle zvykají delší dobu. Jeho přítomnost se naplno projeví až v příští sezóně. Jde o to, aby poznal zdejší hráče a sehrál se s nimi. Uvidíme, jak bude vypadat on i celý tým v playoff.

Jsou výsledky Stars z měsíce března důvodem ke znepokojení? Ano. Jsou důvodem k panice, unáhleným a hysterickým reakcím? Ne. A jsou důvodem k tomu si myslet, že Hvězdy tím pádem nemají šanci uspět v playoff? Ani náhodou. Stanley Cup ještě nikdy žádný tým v měsíci březnu nevyhrál. Předvedená hra v březnu v playoff nic neznamená. Rozjeté týmy v playoff nesčetněkrát vybouchly, ty s březnovými problémy klidně došly daleko. Nedělal bych předčasné závěry.

A výhoda domácího prostředí? Opět bych řekl, že je to jedno. V několika sériích jsme ji měli a byla nám k ničemu. Důležité je, že v playoff jsme a dál se uvidí. Je spousta věcí, které mohou výsledky v playoff ovlivnit. Na závěrečné resumé je tedy třeba počkat až po skončení aktuální sezóny. Její konec může přijít už za měsíc, stejně tak jako v červnu.

A potenciální soupeř pro první kolo? Anaheim? Anaheim je obecně považován za jednoho z největších kandidátů na zisk Stanley Cupu, nicméně Stars s nimi letos odehráli řadu dobrých zápasů, většinou i s vítěznou tečkou. V nedělním zápase Stars navzdory prohře na nájezdy ukázali, že na Ducks zahrát umí. Drželi s nimi krok i navzdory tomu, že soupeř byl výrazně lepším týmem. Oba týmy byly oslabené. Kachnám chyběl Pronger, Hvězdám chyběl Zubov. V playoff by už ale měli hrát oba dva.

Jedno je ale jasné. Fandové Hvězd mají vysoké nároky a pouhá účast v playoff je neuspokojí. Prohrát po dobrém výkonu, to lze ještě tolerovat, ale propadáky bez nasazení a kvalitního výkonu, to fandové Stars již tolerovat nebudou. A možná by už ani netolerovali tu prohru po dobrém výkonu, tak jako tomu bylo vloni. Dave Tippett to má u fans nahnuté již delší dobu, letošní neúspěch by mohl znamenat jeho konec. Na druhou stranu, Les Jackson řekl jasně, že on bude playoff posuzovat z hlediska předvedené hry, tedy že prohru po dobrém výkonu bude považovat za úspěch. Dave Tippett by tak mohl dostát své smlouvě. Uvidíme.

Staré české přísloví praví, nestahujme kalhoty, když brod je ještě daleko. Takže kalhoty až k bradě a vzhůru do boje! Playoff je za dveřmi!

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist