Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 15. 4. 07 Dallas má po dvou zápasech ve Vancouveru naději  R. Štolpa

Po dvou zápasech ve Vancouveru se série přesouvá do Dallasu za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy.

V tom první zápase, jakoby chtěli hráči popřít zákonitosti všech letošních vzájemných zápasů ze základní části, kdy všechny zápasy skončily 2:1. Dvakrát pro Vancouver, dvakrát pro Dallas. Nastříleli dohromady devět branek, což by jim v základní části vystačilo na tři zápasy.

V dresu Vancouveru si odbyl svou premiéru v play off brankář Roberto Luongo a nakonec svůj tým dokázal dovést k vítězství, byť při některých inkasovaných brankách nepůsobil nejjistějším dojmem. Ale hráči Dallasu toho nedokázali využít. Sice vyslali na Luonga 133 střel, ale 24 jich minulo cíl, 33 jich bylo zblokováno a 72 pokusů zlikvidoval samotný Luongo. Čtyři kotouče v domácí brance na vítězství nestačily.

Hráči Dallasu totiž nebránili tak dobře, jak umí. Na gól Marcusi Näslundovi přímo přihráli, u čtvrtého gólu byl v předbrankovém prostoru neobsazen Bryan Smolinski a při rozhodující trefě Henrika Sedina nestačili bránící hráči dostatečně pokrýt první domácí formaci. Vancouver vždy vedl a Dallas pouze srovnával.

To ve druhém zápase bylo vše zcela jinak. Stars předvedli svou typickou hru. Výborně bruslili, napadali i bránili. Svému brankáři výrazně ulehčili získání čistého konta, Vancouver se v podstatě do vyložených šancí nedostal. Vynikající práci odvedla třetí formace Lundqvist – Halpern – Barnes, která dokázala přikrýt první útok Vancouveru a Lundqvist s Halpernem vstřelili oba góly.

Právě Halpern byl hlavní postavou zápasu a předvedl, proč udělalo vedení klubu dobře, když se v létě zbavilo Niko Kapanena. Jeff Halpern je ve středí třetí formace mnohem platnější.

Po dvou zápasech nerozhodný stav vlévá do žil příznivců klubu z Texasu mnoho optimizmu. Vítězství ze soupeřova kluziště ale musí Stars potvrdit i na svém ledě a nebudou to mít lehké. Od vánoční přestávky má Vancouver na soupeřových hřištích bilanci 14 vítězství, 4 prohry a 2 remízy.

Další dějství tedy může začít. Úvodní buly bude vhozeno v noci na pondělí ve 3:30.

Stanley Cup 2007

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist