Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 1. 3. 05 Bude díky NHL hokejová liga mistrů?  meky

Jan Klouček se ve svém článku Vývoj NHL nahrává velké evropské lize, který dnes vyšel na iHned.cz pouští do spekulací ohledně možného vývoje v NHL a na to navazující situaci v evropských hokejových ligách.

Fakt, že Evropa potřebuje hokejovou ligu mistrů je evidentní. Turnaj Super Six, kterého se letos za Tipsort Extraligu zúčastnil Zlín by měl být jakýmsi základním kamenem nečeho podobného. Podle mě ovšem něčeho dost nešťastného.

Hokejová Liga Mistrů

Evropská hokejová liga by se měla snažit vycházet z úspěšné fotbalové ligy mistrů. Udělat jeden turnaj za rok na jednom místě je docela hloupost. Kolik asi přijde v Rusku na souboj českého a německého mistra lidí? Asi dost málo. A kolik by jich přišlo ve Zlíně a ve Frankfurtu? Oba dva zápasy by byly téměř vyprodány.

Je třeba si uvědomit, že fotbalové poháry se hrají již několik desetiletí. Za tu dobu si vypěstovaly nějakou sportovní prestiž, sledovanost nejen na stadionech ale i v televizích a hlavně přízeň sponzorů. Pokud nebude hokejová liga mistrů divácky atraktivní a to Super Six rozhodně není, nemá taková soutěž šanci.

Evropská NHL

Myšlenka celoevropské ligy, která by měla napodobovat NHL je ještě fantasknější než hokejová liga mistrů. Dát takovou ligu dohromady není otázka půl roku, který v podstatě do zahájení dalšího ročníku zbývá, ale několika let. Dovedu si představit, že by v takové lize byla třeba divize ruská, švédská, finská, českskoslovenská a západoevropská (Švýcarsko, Německo, Itálie) a pak by se z nich nějakým způsobem postupovalo do play off, ale byla by soutěž uzavřená? A jak by se do ní případně týmy kvalifikovaly?

Česká AHL

To by pak v takové evropské NHL třeba bylo jen pět českých klubů, když bych vyjmenoval současnou vedoucí Extraligovou pětici – Zlín, Sparta, Slavia, Pardubice a Liberec. Co by se dělo se zbylými kluby v tradičních hokejových baštách? To by se Litvínov, Plzeň, Kladno nebo třeba Vítkovice spokojili s nižší českou AHL?

Nemyslím si, že by byla evropská NHL nějaká reálná záležitost.

A jak to dopadne?

Myslím, že se hráči a kluby v NHL dohodnou a další sezóna začně úplně normálně. Pokud by se tak nestalo, tak většina hráčů z NHL co letos hrají v Extralize by odešla jinam do evropy. No a nám by pak zůstala ta klasika. Typická extraliga, k ní pak EHT, nějaký ten Spengler Cup pro zvané a rádoby hokejová LM honosně nazvaná Super Six

Weblog

Předchozí - Wayne Gretzky promluvil
Následující - Překvapení sezóny? Kamil Jarina

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist