Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 9. 12. 10 Bill Guerin ukončil kariéru  R. Štolpa

Před pár dny ukončil kariéru Bill Guerin. Bezpochyby výrazná postava, výborný střelec, nezapomenutelný parťák, lídr, ale taky třeba i odhodlaný bitkař.

Bill Guerin přišel do Dallasu v létě 2002 po nevydařené sezóně společně s dalšími posilami a měl dopomoci Stars vyhrát Stanley Cup. Z původně pětileté smlouvy odehrál jen tři sezóny a pak ho vedení klubu ze smlouvy vyplatilo. Za ty tři roky nejenže Dallas nevyhrál Stanley Cup, ale v play off nevyhrál jedinou sérii.

Billy svou misi v Dallasu zkrátka nesplnil. S odstupem času, jak si tady tak pročítám jednotlivé články a zápasy co jsme o něm napsali, vzpomínám co o něm kdy David řekl, si myslím, že tu misi snad ani splnit nemohl. Očekávání od něj byla velká, příliš velká.

Guerin zde nenalezl nikoho takového kým mu v Bostonu byl Joe Thornton. Billy z jeho hry těžil. Thornton mu připravoval šance, Guerin je proměňoval, toho se v Dallasu nedočkal. Modano hrál zcela jiný hokej, Arnott mu sice vyhovoval více, ale Arny i Bill trpěli výkyvy výkonnosti.

Navíc díky vážnému zranění stehna přišel o závěr sezóny 2002/03 a po náročné rehabilitaci se úplně fit vrátil až do sezóny 2003/04, která pro něj sice byla statisticky nejúspěšnější, ale výsledek byl stejný.

Spojení Morrowa, Arnotta a Guerina do jedné MAG line sice přinášelo ovoce. Dovedli udělat a rozhodnout zápas, hráli dominantní a fyzický hokej. Ale taky dovedli utkání odehrát bez jakéhokoliv efektu. V play off se neprosadili a Stars opět vypadli v prvním kole.

V dresu Stars odehrál Bill Guerin 216 zápasů, vstřelil 72 gólů, připsal si 87 asistencí, celkem tedy 159 bodů. V play off nastoupil ke 14 zápasům s bilancí 3+2.

Souvislosti

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist