Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 26. 6. 08 Bilancování sezóny 2007/2008 – část druhá  D. Brunclík

Další část hodnocení uplynulé sezóny je věnována obráncům.

Obrana

V obraně došlo k velkým změnám. Před sezónou se nečekaly žádné výraznější změny. Do LA odešel sedmý bek Jon Klemm a do Pittsburghu se přestěhoval stárnoucí Darryl Sydor, jehož místo měl zaujmout nadějný Niklas Grossman. Všechno ale bylo jinak. Niklas Grossman, který měl začít svoji první úplnou sezónu v prvním týmu, se zranil. Dalším adeptem na volné místo v obraně tak byl logicky Nolan Baumgartner. V přípravě se však příliš neukázal, proto mu místo na soupisce vyfoukl mladíček Matt Niskanen, který ještě rok před tím hrál univerzitě jako amatér. V NHL si ale od počátku počínal jako zkušený mazák.

Obrana byla pro Stars doslova zakletá. Velkou část sezóny totiž promarodili Philippe Boucher a Sergej Zubov. V obraně tak dostal šanci nejen uzdravený Niklas Grossman, ale i Mark Fistric. Polovinu sezóny tak Stars nastupovali se třemi nováčky v obraně. Všichni tři nováčci se ukázali ve velmi dobrém světle. Po změně na postu generálního manažera dostávali mladí hráči více a více příležitostí, takže i Mark Fistric dostal poměrně hodně šancí se ukázat. I jeho výkony byly velmi příjemným překvapením. Každý z těchto tří beků navíc hraje jiným stylem, což Dallasu přináší velkou flexibilitu při výběru a nasazování hráčů. Bodově vydařenou sezónu prožil čtyřiadvacetiletý Trevor Daley, další z mladých dallaských obránců. Stars tak měli po mnoha a mnoha letech velmi mladou obranu, neboť čtyři obránci Hvězd byli mladší čtyřiadvaceti let. Daley sice v playoff už skoro vůbec nebodoval, ale zase zlepšil svou hru snad ve všech ostatních aspektech. Největší porci zodpovědnosti při nepřítomnosti všech důležitých hráčů na sebe vzal Stephane Robidas, a to jak v základní části, tak v playoff. To byl bek číslo jedna, bez něj by to prostě nešlo. Vynikajícně hrál v playoff i švédský obránce Mattias Norström, který v playoff až nečekaně často bodoval. Možná v té době již věděl, že se jeho působení v Dallasu chýlí ke konci.

Problémy s hrou v playoff měl s obránců jen Matt Niskanen a Sergej Zubov. Druhý jmenovaný se vrátil po delší pauze zaviněné problémy s kýlou, kterou bylo třeba nakonec i operovat. Často kazil v klíčových okamžicích série se San Jose přihrávky a rychlostně nestíhal. Niskanen se zase občas nevyhnul nováčkovským chybám, nicméně i zde je třeba připomenout, že v playoff hrál se zraněnou nohou. Naopak Niklas Grossman neměl žádný problém se adaptovat na rychlou a tvrdou hru v playoff.

Nejlepším obráncem sezóny byl ale podle mého názoru Stephane Robidas, a to s hodně velkým náskokem. Stabilní výkony na vysoké úrovni předváděl také již zmiňovaný Niklas Grossman, kterého bych vyhlásil za nejlepšího nováčka v obraně.

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist