Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji

13. 2. 05 Bednářova haluz překvapila Noronena  meky

Do druhého utkání na Švédských hrách nastoupili češi o poznání aktivněji než ve čtvrtek proti švédům. Český tým finy doslova válcoval, ale nedostatečný důraz před brankou a v zakončení držel Suomi ve hře. Skóre otevřel Josef Vašíček hrající ve obrovské pohodě. Na jeho výkon byla radost pohledět a poprávem byl vyhlášen nejlepším českým hráčem zápasu.

Ve druhé třetině začali finové bruslit, a češi měli rázem velké problémy. Změna skóre ovšem přišla až ve třetí třetině, kdy během tří minut Suomi otočili skóre z 0:1 na 2:1. Stalo se tak pradoxně v době největšího českého náporu. Katastrofální koncovka čechů byla ovšem do nebe volající a seveřané zaslouženě trestali.

Češi pak finy doslova uzamkli ve třetině. Vyrovnání přišlo až s odvoláním gólmana Adama Svobody. Nepamatuju se, kdy dal národní tým naposledy góly při hře bez brankáře…

Výborný hokej se spoustou zajímavých situací a šancí na obou stranách pak v prodloužení ukončil Jaroslav Bednář lehkým nahozením na překvapeného Noronena. Střela prý byla tečovaná, ale mě se spíš zdálo, že měla hroznou faleš.