Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 20. 12. 04 Augusta chce víc hráčů z NHL  meky

Trenér Augusta si v článku Reprezentace ztrácí kredit, míní Augusta stěžuje na fakt, že na Rosno Cupu se představilo málo českých hráčů, působících v minulých sezónách v NHL. Cituji:

"Překvapuje mě postoj, jakým jsou turnaje Euro Hockey Tour brané. Když tady nejsou kluci z NHL, stěžujeme si. Teď je tady máme a nikdo z těch lepších nominovaný není. Nechtějí reprezentovat nebo o ně není zájem?"
Josef Augusta

Dovolil bych si s panem Augustou nesouhlasit. Myslím, že právě na turnajích, jakým právě Rosno Cup je, je třeba zkoušet mladé a talentované hráče. Hráče, které možná budeme ve velmi blízké budoucnosti v národním týmu potřebovat. Hráče, kteří jinak mají jen velmi malou šanci se v národním týmu představit. Hráče, kteří mají motivaci na mezinárodní scéně ukázat svoje kvality.

Zlatá generace Ručinských, Reichelů, Jágrů a Straků nebude hrát hokej do nekonečna. Je třeba aby si talentovaní hráči odzkoušeli mezinárodní hokej a adaptovali se na něj. Ano, trenér Radim Rulík sice mohl vzít na turnaj Hejduka, Špačka, Straku, Eliáše, Jágra, Kubinu, do branky třeba Vokouna s Čechmánkem. Ptám se ovšem, jaký přínos by to pro zmiňované hráče mělo? Copak se nám tito borci, povětšinou věkem kolem kristových let, budou ještě zlepšovat? Dovolím si silně zapochybovat.

Můj selský rozum, mi nedovolí jinak, než konstatovat, že jsem s nominací trenéra Rulíka spokojen. Vlastně jsem také spokojen, že si můžu takovýto článek pana Augusty na iDnes přečíst, protože to znamená fakt, že už u národního týmu nepůsobí. Což je možná ještě větší plus než nominace Radima Rulíka.

Související odkazy

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist