Stránky o klubu NHL

Článek 20.9. K obratu zavelel Numminen   David Brunclík, Radek Štolpa

Ron Tugnutt se snaží marně,puk je v síti, NYR vede 0:1. autor - AP - Donna McWilliam

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

NY Rangers

První domácí přípravný zápas měli možnost vidět diváci v American Airlines Center a soupeřem byli New York Rangers. Ze sestavy která nastoupila v Coloradu, zbylo jen sedm hráčů a gólman Ellis. Na uvolněná místa poslal Dave Tippett to nejlepší co měl k dispozici, jen gólman Marty Turco ještě nenastoupil.

Pravou noho do zápasu vykročili hosté z Manhattanu. Na konci sedmé minuty byl vyloučen Philippe Boucher a přesilovku využil Alexej Kovaljov, po spolupráci s českými forvardy Hlaváčem a Nedvědem. V 18. minutě si bitkařskou premiéru v nové sezóně odbyl John Erskine a protivníkem mu byl Chris Simon.

Mike Dunhamm pociťuje důraz Roba Valicevice, autor - Huy Nguyen - DMN
Mike Dunham pociťuje důraz Roba Valicevice
Huy Nguyen - DMN

Ve třetí minutě druhé třetiny nejprve zvýšil na 0:2 Dominic Moore. V polovině deváté minuty zajistil hostům tříbrankové vedení agilní Kovaljov a opět si vzal na pomoc čechy Nedvěda s Hlaváčem. Rangers se zřejmě rodí nová produktivní formace.

K obratu zavelel na začátku 15. minuty v přesilovce Teppo Numminen. Asistencí mu pomohla finská křídla Antti Miettinen a Jere Lehtinen.

V poslední minutě druhé třetiny jakoby se probudil spící obr. Nejprve se prosadil Philippe Boucher.

"Myslím, že druhý gól byl rozhodující. Na chvíli polevili a hned jsme se dokázali vrátit do zápasu."
Brenden Morrow

O 45 vteřin později vyrovnal David Oliver, když mu přihrál Philippe Boucher. Tři vteřiny před koncem třetiny dokonal obrat Rob Valicevic a poprvé poslal domácí Stars do vedení.

"Dva góly na konci třetiny otupí Vaše útočné ostří a když dostanete tři, tak na to musíte myslet celou přestávku"
Dave Tippett

Ve třetí třetině potom ve čtvrté minutě uzavřel v přesilovce skóre zápasu na konečných 5:3 Sergej Zubov po přihrávce Mika Modana.

Právě spolupráce obranné dvojice Zubov - Numminen byla před sezonou zřejmě největším otazníkem. V zápase předvedli několik nedorozumění, postupem času se ale zlepšovali a nakonec oba vstřelili v přesilovce branku.

"Nevzdali jsme to. Takový obrat nám dává inspiraci a sebevědomí do nastávající sezóny."