Philadelphia - Dallas 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Rob DiMaio je podražen Martinem Štrbákem. Autor - AP photo/Keith Srakocic
Rob DiMaio je podražen Martinem Štrbákem.
(AP photo/Keith Srakocic)

Záp. 03/04:   6.12. 1:2    13.1. 3:0   30.1. 3:1   7.3. 4:0   16.3. 3:3 pp   28.3. 1:2 pp

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Philadelphia

Beznadějně poslední tým NHL ukončil sérii neporazitelnosti Dallas Stars. Pittsburgh dokázal poprvé od loňského ledna vyhrát třetí zápas za sebou.

Dallas začal klesat z nadoblačných výšin hned od počátku utkání. V 7. minutě otevřel skóre utkání Jon Sim. Bývalý hráč Dallasu si po střele Milana Krafta vybruslil zpoza branky a volný puk dokázal protlačit za záda Marty Turca.

"Prvních deset minut bylo otřesných. Prohrávali jsme doslova všechny souboje. Všude jsme byli o krok pozadu."
Steve Ott

Stars měli v první třetině výhodu dvou přesilových her. První přišla ve 12. minutě po faulu Melichara a druhá v minutě 17. po zákroku Štrbáka. Ani první ani druhou příležitost Hvězdy nevyužily. V té chvíli ještě netušily, že se jim kotouč do sítě nepodaří dostat vůbec.

2. třetina

Ve druhé třetině odskočili domácí na rozdíl tří branek.

Na konci 10. minuty zavezl puk do pásma Rico Fata, křižnou přihrávkou našel volného Matta Bradleyho, který bez problému prostřelil Turca v brance hostí.

O dvě minuty později našel agilní Milan Kraft Alexeje Morozova. Ten by v mezikruží zcela osamocen a mířil přesně.

Přestože byl poměr střel na branku ve druhé třetině zcela ve prospěch Dallasu (14 - 5), nevstřelili hosté jedinou branku. Žalostná koncovka spolu s výborným gólmanem Jeanem Sebastienem Aubinem znamenaly ostudnou nulu na kontě vstřelených branek.

"Zářný příklad toho co se stane, když nerespektujete síly vašeho soupeře. Když si myslíte, že ještě před úvodním buly máte vítězství v kapse."
Bill Guerin

3. třetina

V závěrečné části byla střelecká převaha Dallasu ještě výraznější. Domácí se mohli spoléhat na skvělého Aubina a v poklidu kontrolovali vývoj zápasu.

Po rychlé akci uzavřeli v 10. minutě Tučňáci gólový účet zápasu na 4:0. Matt Bradley našel rozjetého Eastwooda a ten pokořil Marty Turca počtvrté.

"Neomluvitelný výkon. Některé domácí zápasy jsme vyhráli pouze díky poctivé práci. Dnes jsme pro vítězství neudělali dost."

Davítizápasová šňůra bez prohry je fuč. Dallas nyní na svém tripu zavítá na led Philadelphie, Detroitu a Chicaga. To bude ta opravdová zkouška momentální formy. Ta v Pensylvánii se nevyvedla ani trochu.

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 350572