Článek 2.1. Habs uloupili bod minutu před koncem D. Brunclík, R. Štolpa

Dallas - Montreal 1:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0)

Marty Turco zasahuje proti Niklasi Sundstromovi, autor - AP Photo/LM Otero

Záp. 03/04:   31.12. 1:1

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Montreal

Po zápase proti svému bývalému trenérovi nastoupily Hvězdy o dva dny později proti týmu kde působí Bob Gainey, bývalý dlouholetý generální manažer Minnesoty North Stars a Dallasu Stars.

V předchozím zápase proti Philadelphii Dallas dotahoval a byl rád za získaný bod. Tentokrát tomu bylo zcela naopak.

Canadiens chyběl kapitán Saku Koivu a Benoit Gratton. Zřejmě i proto dostal příležitost Tomáš Plekanec. Dallasu chyběl John Erskine, kterého trápí kotník.

V 7. minutě poprvé rozhodčí vylučovali a hned na obou stranách. Hříšníky byli Sheldon Souray a Brenden Morrow.

První velkou šanci zápasu měl Jan Bulis, Marty Turco jeho příležitost na začátku 13. minuty zlikvidoval.

Brenden Morrow, autor - Glenn James  /DS.com
Brenden Morrow
Glenn James /DS.com

V 15. minutě zavařila třetí domácí útočná formace hostující obraně a několikrát prověřila gólmana Jose Theodora. Ten ovšem potvrdil svoje kvality a zůstal po celou první třetinu nepřekonán.

Šancí na obou stranách nebylo mnoho a když už se nějaká příležitost naskytla, byli oba brankáři velice pozorní.

Až 16. minuta druhé třetiny přinesla první změnu skóre. Na trestné lavici seděl Francis Bouillon a Dallas využil přesilovku.

Sergej Zubov si na levé straně pohrál s bránícím hráčem, přihrál přes celou šířku třetiny připravenému Modanovi, jehož přihrávka z první našla před brankou nekrytého Brendena Morrowa. Pro něj již nebyl problém usměrnit puk do sítě - 1:0.

"Brendenova hra je náramně jednoduchá a účinná. Před brankou je jako doma."
Mike Modano

v závěru třetiny si vykoledoval faul Bill Guerin a Habs se naskytla jediná přesilovka v zápase. Jenže Dallas hraje v oslabení výborně a tohle bylo již 41 oslabení bez inkasované branky.

Ve třetí třetině zcela převzali taktovku hosté z Montrealu. Marty Turco měl plné ruce i nohy práce. Těžké chvilky mu připravily šance Richarda Zedníka, Sheldona Souraye nebo Mika Ribeira. Dallas vyslal ve třetí třetině jen dvě střely a při několika šancích hostů visel gól ve vzduchu.

"Ve třetí třetině jsme na hosty nestačili, o tom není pochyb."
Stu Barnes

Minutu před koncem již Marty Turco kapituloval. Souray střílel a před brankou se dokázal prosadit Niklas Sundstrom.

"Někdy je remíza vítězstvím a někdy prohrou. Dnes jsme bod ztratili."
Dave Tippett

Prodloužení nepřineslo ani změnu skóre ani přehršel šancí jako v předchozím zápase proti Philadelphii.

"Nebojím se říci, že jsme ten bod ukradli. Ve třetí třetině jsme hráli podle našich představ a remízu jsme si zasloužili."