Dallas - Philadelphia 2:2 (0:1, 1:1, 1:0, 0:0)

Hbitý Robert Esche po střele Niko Kapanena, autor - AP Photo/Donna McWilliam

Záp. 03/04:   29.12. 2:2 pp   11.3. 2:2 pp

Philadelphia

Jeden bod zachránil Dallas v souboji s Philadelphií Flyers. Souboj s druhým týmem východní konference byl o to pikantnější, že hostující lavičce velel bývalý kouč Dallasu Ken Hitchcock.

"Když se sem vracím mám zvláštní pocity. Nebudovali jsme zde totiž jen tým, my jsme budovali hokej v Texasu. Teď jsem ale ve Philadelphii a jsem tam velmi šťasten."
Ken Hitchcock

Zatímco Dallasu se v posledních zápasech daří, Philadelphia je na tom zcela naopak. Z posledních devíti zápasů jen jednou dokázala zvítězit.

Ken Hitchcock, autor - Damon Winter /DSNews.com
Damon Winter /DSNews.com

Ve 13. minutě měl Dallas výhodu přesilové hry po faulu Donalda Braheara. Dva ofsajdy přesilovku rozmělnily a Flyers se dostali do psychické výhody, kterou zužitkovali v polovině 16. minuty. Po střele Justina Williamse se puk s Desjardinsovou pomocí dostal k nekrytému Comriemu. Comrie do odkryté svatyně domácích vstřelil nejen první gól zápasu, ale i svůj první v sezóně.

"Jsem opravdu spokojený s jakým nasazením jsme zápas odehráli."

Ve druhé třetině se opakovala situace z úvodní části hry. Dallas opět promarnil přesilovku a po ní opět inkasoval. Tentokrát byl ovšem časový rozdíl mezi oběma momenty delší, téměř šestiminutový. V 11. minutě totiž Kim Johnsson pohotovou střelou překonal Turca v brance Dallasu.

Jon Klemm, autor - Glenn James  /DSNews.com
Jon Klemm
Glenn James /DSNews.com

Dvougólová ztráta vyburcovala Stars ke zlepšení. Jelikož Philadelphia poskytovala domácím přesilovky měrou vrchovatou, tak právě v nich se Hvězdy dokázaly prosadit.

Právě začíná 17. minuta druhé třetiny. Dallas hraje přesilovku při vyloučení Keitha Primeaua. Mike Modano přihrává na modrou čáru Sergeji Zubovovi. Jeho tvrdá a přesná střela končí v síti. Dallas využívá přesilovku a snižuje na 1:2.

"Hledali jsme moment, který by nás mohl psychicky povzbudit, vrátit nás do zápasu. Do tohoto gólu jsme nehráli dostatečně důrazně jak jsme chtěli."

Vyrovnání se dočkali diváci v American Airlines Center až ve třetí třetině. Na začátku čtvrté minuty tečoval střelu Richarda Matvichuka Pierre Turgeon. Technického Turgeona byste před brankou dorážet puky hledali většinou marně. Tentokrát se do předbrankového prostoru odhodlal a vyplatilo se mu to - 2:2.

"Viděl jsem jak Matty střílí puk. Pokusil jsem se do střely vložit hůl a puk tečovat. Jsem rád, že se mi to podařilo. "
Pierre Turgeon

Přesilovka měla ještě jeden zajímavý moment. Jason Arnott zlomil hokejku. Na tom by nebylo nic podivného, kdyby ovšem ještě v téže přesilovce nezlomil druhou. Právě po zničení jeho druhé hokejky se k puku dostal Zubov, našel Matvichuka a ... dál už to znáte.

"Poprosím Mika, aby mi půjčil tu stříbrnou hokejku, kterou dostal loni ke svému tisícímu zápasu. Ta by snad vydržela déle. "
Jason Arnott

V závěru normální hrací doby jakoby oba týmy zapomněly na svoji jinak velice obranou taktiku a hnaly se do útoku. Střídaly se šance na obou stranách. Prodloužení pokračovalo ve stejném duchu a ofenzivní výpady obou týmů ještě nabraly na intenzitě. Gólmani se však doslova překonávali a tak zápas skončil po 65 minutách hrací doby nerozhodně 2:2. Utkání totiž zakončila lapačka (prý nejlepší lapačka v lize) Roberta Esche po samostatném nájezdu Pierre Turgeona.

"Esche byl dnes vynikající."

Přesně tak jako před rokem ve Philadelphii i tentokrát domácí prohrávali 0:2 a dokázali srovnat. Rozdíl mezi oběma utkáními byl jen jeden. Tenkrát si z ledu odnesl Mike Modano otřes mozku. Dallas byl proti svému soupeři o poznání milosrdnější.

Ani Letci nenalezli účinnou zbraň proti skvělé hře Dallasu v oslabení. Hvězdy tak na šňůru ubráněných oslabení navlékli již 40 korálků v řadě.

Ken Hitchcock zpět v Dallasu, autor - AP Photo/Donna McWilliam

Mike Comrie právě vsřelil svůj první gól v novém týmu, autor - AP Photo/Donna McWilliam

Pierre Turgeon se dokázal prosadit v předbrankovém prostoru, autor - AP Photo/Donna McWilliam